Вік життя після смерті

Вік життя після смерті

Із нагоди сотої річниці з дня відходу у вічність славетної української письменниці Лесі Українки пам’ятні заходи відбулися у всій державі. З особливим трепетом згадували про відому землячку і в Луцьку.

Коло монумента великій поетесі, що на Театральному майдані, зібралося чимало люду. Вшанувати пам’ять Лесі Українки й покласти квіти прибули і представники влади, серед яких – заступник голови облдержадміністрації Олександр Курилюк, заступник голови облради Юрій Лобач, міський голова Луцька Микола Романюк, його перший заступник Святослав Кравчук, секретар міськради Григорій Пустовіт, окремі обранці громади. 
Спочатку святі отці відслужили панахиду, а вже згодом присутні поклали до пам’ятника квіти та вінки.
Потому відбувся невеличкий концерт, у рамках якого актори музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка, переможці всеукраїнських конкурсів тощо читали твори Лесі Українки та присвяти їй. Окрім того, із виступами про творчість та особистість славетної письменниці до аудиторії звернулися волинська поетеса Ніна Горик та народна артистка України – актриса академічного облмуздрамтеатру ім. Тараса Шевченка Людмила Приходько, котра свого часу приміряла на себе образ Лесі Українки, виконуючи роль письменниці в п’єсі Миколи Олійника «Одержима», а також роль Мавки у славнозвісній драмі-феєрії «Лісова пісня». Промовці наголосили на важливості не лише подібних заходів-вшанувань, а й на пам'яті про особистість великої майстрині слова у серці кожного свідомого українця.
Та це ще не всі заходи, що відбулися на території області з нагоди роковин. Приміром, у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки 3 серпня пройшло свято «Лісова пісня» під гаслом «100-річчя безсмертя Лесі Українки», а наступного дня – на лісовій галявині коло с. Скулин Ковельського р-ну під прастарим дубом, де свого часу відпочивала поетеса, також організували захопливу імпрезу.
Ірина ВОРОБЕЙ. 
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.3%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (232) - 44.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (160) - 30.5%