ШОК IN-прокуратура померла в суботу

ШОК IN-прокуратура  померла в суботу

Вранці 16 липня Генеральний прокурор України Юрій Луценко представив нового прокурора області. Ним став недавній старший слідчий одного зі структурних підрозділів ГПУ, радник юстиції Максим Киричук. Він замінив на цій посаді Дмитра Чепіжака – висуванця вже екс-очільника ГПУ Віктора Шокіна, цими днями з пониженням переведеного на посаду заступника прокурора Кіровоградщини.


Високого гостя, який на Волині раніше бував неодноразово як політик, парламентар і Міністр МВС, очікували в Луцьку ще напередодні. Але з невідомих у п’ятницю причин візит перенесли на суботу, 16 липня. З’ясувалося вагома причина, яка затримала Юрія Віталійовича в рідному Рівному: він там представив нового обласного прокурора, оскільки все попереднє керівництво місцевого правоохоронного органу «кришувало видобуток бурштину». Тому заяви про звільнення написали і всі заступники, і всі очільники місцевих прокуратур.

Юрія Луценка чекали вже з 7 год. 30 хв. Першими прибули прокурори з міст і районів, потім у перший ряд для запрошений сів начальник облуправління Державної пенітенціарної служби у Волинській області, полковник внутрішньої служби Олександр Герасимчук. Він був у цивільному одязі (як, зрештою, і всі інші силовики). Згодом поряд із ним зелені крісла зайняли голова облради Ігор Палиця, Луцький міський голова Микола Романюк, заступник голови Волинського окружного адміністративного суду Віктор Мачульський, голова Апеляційного суду Волинської області Петро Філюк, начальник Управління СБУ у Волинській області Юрій Фелонюк і т. в. о. начальника Головного управління Національної поліції у Волинській області Петро Шпига. За ними розташувалися представники правоохоронних та контролюючих органів іншого рівня. Далі в залі розташувалися працівники ЗМІ, прокурори різних рівнів і кілька громадських активістів.

О 8.00, як планувалося, Юрій Луценко ще не прибув. Тому голова облдержадміністрації Володимир Гунчик очікував його на коридорі біля вхідних дверей облпрокуратури. Потім там відбулося пожвавлення, в залі завітали народний депутат України Володимир Мисик, екс-начальник УМВСУ у Волинській області Віктор Швидкий і голова фракції партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» у Волинській облраді Володимир Бондар.

А ще за хвилину місця за столом у президії зайняли новий прокурор області Максим Киричук, Генеральний прокурор України Юрій Луценко і голова облдержадміністрації Володимир Гунчик. І хоча за столом було ще достатньо вільного місця, в президію голову облради Ігоря Палиці як керівника найвищого органу представницької влади на Волині організатори не запросили.

Власне, зачитавши наказ про призначення Максима Юрійовича, очільник ГПУ одразу вийшов до трибуни і почав розповідати правду, яка багатьом із присутніх виявилася страшнішою навіть від найцинічнішої брехні. Бо, виявляється, волинська прокуратура, органи влади та інші силові структури перетворилися на злочинний клубок, який нічим не кращий від сумнозвісної «бурштинової мафії» сусідньої Рівненщини! Але спрут «золотого каменю» – це лише вершина айсбергу. Хоча в цій сері роботи – непочатий край. Юрій Луценко категорично закликав нових прокурорів  «припинити кришувати незаконний бурштиновий промисел, який відбувається  за участі правоохоронців і державних органів»: «Забудьте про себе бурштиновий бізнес раз і назавжди!».

Ось лише кілька цитат та фактів із виступу Юрія Луценка:

«Волинська область на першій стадії страшної «бурштинової хвороби», що й Рівненська. Просто там процеси почалися раніше і перейшли вже в хронічну форму, а тут – у самому розпалі, але на початковому етапі... Повірте, плівки із записами по Рівненщині повністю спавпадають із плівками по Волині! І невдовзі всі вони будуть реалізовані в матеріали конкретних справ!».

На Волині через погану роботу поліції, прокуратури та інших правоохоронних органів рівень злочинності виріс майже удвічі: крадіжки – на 65%, злочини проти власності – на 66%, грабежі – на 77%.

Тут процвітає нелегальний гральний бізнес. Під прикриттям прокурорів ріжуть і продають ліс. Розкрадається арештоване судами майно. Процвітає корупція на міжнародних пунктах пропуску. Отримуються мільйони на сільськогосподарських угіддях, де латифундисти знімають врожаї, але не платять податків. 12 років не розслідувано чи не найрезонансніше вбивство (очевидно, йдеться про розстріл у Луцьку начальника міськвідділу міліції Сергія Швачки). Приватностворені газовики беруть хабарі навіть за очищення димарів (такса – 50 грн із домогосподарства), хоча насправді ніхто нічого не чистить...

Юрій Луценко навів два кричущих факти покривання підпільного виробництва горілки: торік було виявлено за двома адресами майже 600 ящиків сфальсифікованих спртних напоїів, але поліція і прокуратура кримінальні провадження... закрила.

«Більше такого сонного життя і дерибану в області не буде!», – твердо пообіцяв Юрій Луценко.

Тому Юрій Віталійович поставив, крім «бурштинового», і ще одне важливе завдання: «ловити» «крупну рибу». Часу на швидке відкриття та передачу до суду нових кримінальних справ, звичайно, немає, тому він рекомендував розворушити провадження попередніх років, які були або закриті неправомірні, або основні злочинці були виведені з-під відповідальності.

«Наше завдання – не лише забезпечити безумовне дотримання чинного законодавства, але й карати гостру соціальну несправедливість!», – особливо наголосив Юрій Луценко, говорячи про наступний пріоритет у роботі. І в цьому сенсі слід зауважити на його тверду позицію: до учасників АТО треба ставитися так, щоб у жодному разі не принизити гідність солдата – захисника України.

 Слід негайно скоординувати роботу між правоохоронними відомствами. Бо непродумана реформа в міліції-поліції призвела до різкого відтоку професійних кадрів. Але коли (за прикладом Юрія Луценка) в Києві третій місяць ніхто не змінює маршруту руху патрульних машин поліції і кожен наркоман знає, коли вони проїдуть повз, то про яку боротьбу з наркоманією взагалі можна говорити?

Тому попросив здорову частину прокурору повірити, що змінити систему можна і без революції. Він пообіцяв їм всіляку підтримку та захист, бо нагадав: «Ніколи не здавав своїх і прикривав їм спину і перед органами влади, і перед криміналітетом».

І ще одне важливе питання порушив Юрій Луценко:

«Люди запитують: «Чому ми воюємо з Москвою, але не воюємо з власною українською злочинністю?!». Тому прошу тут, на Волині, дати адекватну відповідь на це питання».

А що достеменно володіє інформацію про те, що коїться в нашій області, зауважив: має не лише оперативну чи статистичну інформацію, але й по особистих каналах: теща й тесть живуть за 50 км від Луцька в м. Дубно Рівненської обл., а тому чують правду про все і про всіх...

Що ж, будемо сподіватися, що на Волині «Шок IN-прокуратура» (гра слів українською та англійською мовою від прізвища одіозного екс-очільника ГПУ Віктора Шокіна – «ШОК»  і прийменника «в» – «in» – прокуратурі», – авт.) померла в суботу

 

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото автора: Юрій Луценко виступає в прокуратурі Волниської області.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (71) - 13.3%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 43.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (164) - 30.8%