Без допомоги не залишать

Без допомоги не залишать

Проблем, незважаючи на активну роботу і сільської, і районної, і обласної влади, чимало. Їх люди – особливо соціально незахищених категорій – несуть до керівників Волині під час особистих прийомів та розповідають телефоном. Таке повідомили на засіданні круглого столу, котре провів заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Станіслав Ющик.

–  Президент України Віктор Янукович чітко поставив завдання: зробити життя людей якомога комфортнішим, щоб кожен у нашій державі почувався захищеним. Про це йшлося й під час телепроекту „Діалог із країною”, – розпочав Станіслав Михайлович. – Знаю, ми всі стараємося, але маємо також визнати: прорахунки таки є.
Які ж? Відповідь неабияк зацікавила присутніх. Тож начальник відділу роботи  зі зверненнями громадян апарату облдержадміністрації Оксана Матвійчук повідомила, що люди звертаються щоразу частіше. Але це гарний показник: він свідчить про довіру місцевій владі. Зокрема зареєстровано 1464 звернення від громадян. Вони дуже різні, проте можна провести певну тенденцію. Людей турбує наболіле: нарахування пенсії, пільгові ліки, розподіл санаторно-курортних путівок, які їм гарантує держава, питання житлово-комунального господарства, зокрема перерахування тарифів та якості надання послуг. А ще – питання сільського господарства, зокрема приватизації земельних ділянок, їхньої оренди.
– Наші спеціалісти виїжджають на кожен виклик, в усі райони. Коли ж проблему вдається владнати, також перевіряємо результат, – запевнила Оксана Федорівна.
Звісно, найбільше звертаються з проханням про допомогу люди із категорії незахищених верств населення – чорнобильці, інваліди. Їхні проблеми особливі, тож перебувають на особистому контролі у голови облдержадміністрації Бориса Клімчука. 
– Чимало питань могли би вирішуватися на місцях. І цього моменту ми ще торкатимемося, обговоримо, як втілити плани у життя, – підсумував Станіслав Михайлович. – Тож, думаю, нам варто під час наступного засідання заслухати голів тих районів, люди з яких скаржаться найчастіше.
Під час засідання також повідомили, що до Президента України за час «Діалогу з країною» на телефонну гарячу лінію звернулося 76 волинян.
Директор комунальної установи «Контактний центр у Волинській області» Світлана Онищук поінформувала: людей насамперед турбувала житлова та соціальна тема, питання охорони здоров’я, забезпечення законності та правопорядку. Реакція не забарилася. Так, 9 громадян уже позбулися проблеми за сприяння влади, 59 – отримали роз’яснення, ще дві заяви – на контролі. 
Що саме  вирішили? Наприклад, одним нарахували належну соціальну допомогу, іншим погасили борги за здане молоко та відправили на необхідне лікування.
– Це маленькі справи. Але то – лише на перший погляд, бо за цими цифрами і фактами часто стоїть життєво необхідна потреба людини, – наголосив Станіслав Михайлович.
Проте, підкреслив посадовець, влада повинна працювати не лише для вирішення проблем, а й задля їхнього попередження.
– Прем’єр-міністр України Микола Азаров нещодавно оприлюднив заяву, в якій ідеться про недопущення росту комунальних тарифів. Тож ми проконтролюємо, чи виконуватиметься ця надзвичайно важлива для простих людей вказівка уряду, – наголосив Станіслав Ющик.
Посадовець також висловив переконання, що такі засідання відтепер стануть традиційними, адже лише аналізуючи та звітуючи, можна зробити правильні висновки щодо того, які проблеми найбільше турбують людей нашого краю.
Загалом у прямому телеефірі «Діалог з країною» до глави держави надійшло понад 5 тис. звернень. З Волині їх було не так багато, а це свідчить про те, що більшість питань жителів краю успішно вирішуються на місці.
Світлана ДУМСЬКА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.4%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (229) - 43.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (160) - 30.7%