Навала шкідників

Навала шкідників

Шацькі лісівники запросили до лісу громадськість, аби поділитися власним досвідом та… болем
На території державного підприємства «Шацьке УДЛГ» в п’ятницю 22 липня відбувся виїзний семінар, під час якого представники районної влади та громадськості мали можливість ознайомитися з діяльністю підприємства та проблемами всихання соснових насаджень, які дуже турбують лісівників. На цей захід лісівники запросили заступника голови районної державної адміністрації Сергія Кужеля, депутата районної ради Олександра Наумича, старост та депутатів Шацької об’єднаної територіальної громади, представника державної служби з надзвичайних ситуацій, кореспондента районної газети та представників громадськості.
У роботі семінару взяли участь та виступили головний лісничий ДП «Шацьке УДЛГ» Андрій Самолюк, лісничі Шацького та Поліського лісництв Віктор Мелюх та Сергій Смічик. Залучили до показу і майстрів лісу. 
Вже у поруділих лісових насадженнях, які вразила страшна недуга, інженер охорони і захисту лісу ДП «Шацьке УДЛГ» Ярослав Кропивник розповів, що ж стало причиною всихання соснових насаджень. 
- Їх убиває щонайперше вершинний короїд, - наголосив Ярослав Іванович. - І це зумовлено передусім зміною клімату, а саме аномально жарким літом, м’якою зимою та малою кількістю опадів, що у свою чергу призвело до значного зниження грунтових вод.  
Брак води, зокрема, ослаблює дерева. Діють й інші чинники, що погіршують умови нормального живлення і росту… Цим і користуються шкідники, вибираючи  ослаблені поодинокі дерева і цілі плантації соснових насаджень для своїх атак. Найбільш агресивно поводить себе вершинний короїд, але й шестизубий короїд, синя соснова златка, лубоїди останнім часом також активізувалися. 
- Їх нашестя дуже швидко призводить до загибелі дерев, головне ж, «зелена пожежа» поширюються небаченими темпами. На території лісгоспу на 1 березня 2016 р. було виявлено близько 30 осередків пошкоджень вершинним короїдом, а станом на 15 липня їх стало більше 70. 
- Тому ми, лісівники, зібрали вас тут, - наголошує Ярослав Кропивник. -  Хочемо ознайомити вас із проблемою всихання сосни, щоб разом знайти вирішення цієї проблеми та запобігти загибелі деревостанів на великих площах.
Він нагадав, що згідно розпорядження Волинської обласної державної адміністрації № 283 «Про впорядкування вирубки лісів» від 17.06.2016 р. у лісах області було призупинено проведення санітарних рубок. Отже проблема стоїть дуже гостро, оскільки заражені дерева створюють небезпеку здоровому лісу, а в лісівників зв’язані руки розпорядженням № 283. Вони не можуть ні прибрати з насаджень хворі дерева, ні запобігти розповсюдженню страшної пошесті на здорові лісові масиви. Хіба це по-державному?! Від цього вже страждає природа, допущено суттєві економічні втрати.
Учасники семінару оглянули близько 20 осередків всихання сосни і зрозуміли, що це дуже серйозна проблема і з нею потрібно терміново боротися всіма можливими методами. То ж висловили готовність допомогти лісівникам у межах своїх можливостей.
Вони також відвідали ділянки Поліського лісництва, де лісівниками посаджені лісові культури та проведено сприяння природному поновленню. Спостерігали, як проводяться роботи з протипожежного облаштування лісів, а саме – влаштування мінералізованих смуг та догляд за ними. Оглянули новостворені рекреаційні пункти Шацького та Поліського лісництв, які вразили учасників семінару своєю зручністю та охайністю. На всіх рекреаційних пунктах окрім гарних бесідок облаштовані також стоянки для автотранспорту, прокладені гравійні доріжки, є пісочниці для дітей та гойдалки, мангали, урни для сміття, туалети, є дрова та колонки з водою.
Прес-служба ДП «Шацьке УДЛГ».
Фото Ярослава Кропивника і Мирослави Цюп’ях.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (219) - 46.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (126) - 26.9%