Поховали комбрига-51

Поховали комбрига-51

У Києві на Лук’янівському кладовищі відбулося перепоховання останків командира 51-ї окремої механізованої бригади полковника Павла Пивоваренка, який не вийшов із бою 29 серпня 2014 р. під час прориву з Іловайського котла. Його 1 жовтня того ж року було поховано на Кушугумському кладовищі в Запоріжжі як невстановлену особу під номером 3191.
За кілька місяців із допомогою експертизи ДНК, яку було проведено на вимогу родини полеглого, пошуковці довели, що поховане тіло належить саме полковнику Павлу Пивоваренку. Медичне обстеження показало, що офіцер був уражений у ногу, отримав пошкодження спини і помер внаслідок осколкового поранення  в голову.
Так розвіялися чутки про ймовірне дезертирство Павла Васильовича або його перебування в полоні...
Тож коли труна з тілом була востаннє виставлена в залі штабу Сухопутних військ ЗСУ, відбулася процедура прощання. Потім домовину в супроводі солдатів почесної варти було доставлено на Лук’янівський цвинтар у супроводі координатора гуманітарного проекту ЗС України «Евакуація-200» Михайла Котелевського та поховано з усіма військовими почестями.

«Починаючи з кінця 2015 року відділ пошукової роботи управління цивільно-військового співробітництва у рамках гуманітарного проекту ЗСУ «Евакуація-200» провів необхідну роботу щодо сприяння ідентифікації останків невстановленої особи під номером 3191, – зазначив підполковник Михайло Котелевський журналістам порталу «Новинарня». – Для порівняння ми знайшли прижиттєві фото, провели роботу з родичами, товаришами по службі, які визволяли Україну з ним поруч. Сьогодні маємо фактичну наявність військової форми, у якій він загинув. Це та уніформа, яку йому купувала дружина перед відправлення у зону проведення АТО. Командир, як гідний офіцер, загинув у бою, виходячи з Іловайська та виводячи за собою своїх підлеглих».
Прес-центр Міноборони деталізував: провести героїчного командира в останню путь прибули начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко, командувач Сухопутних військ Сергій Попко, офіцери командування Сухопутних військ, бойові товариші, рідні та близькі.
Чи віддавали останню шану комбригові-51 представники волинської влади, наразі невідомо.
Зате спогадами про командира журналістам телеканалу «112» поділився колишній водій полковника Пивоваренка,  а також один із колишніх солдатів легендарної бригади. Розповіла про чоловіка і його дружина, а також один із двох його синів...
Чин відспівування провів військовий капелан, який мав за честь служити із Павлом Васильовичем в одному підрозділі. Разом із іншими бійцями та під командуванням комбрига Пивоваренка легендарна 51 ОМБР звільнила від російських окупантів понад 20 міст і сіл Донбасу.
Сергій ШРАМЧУК.
На фото «Новинарні»: прощання з полковником Павлом Пивоваренком; комбриг на передовій.

Від редакції. 
«Волинська газета» майже 2 роки досліджувала всі обставини зникнення комбрига-51. Були опитані однополчани полковника, надіслані запити на адресу Міністерства оборони, Генштабу, найвищого керівництва держави... Намагаючись встановити правду, газета оприлюднювала різні версії можливого розвитку подій. Наразі ж ми висловлюємо щирі співчуття родині полеглого. Його найвищою нагородою буде не орден, присвоєний посмертно, а наша пам’ять про героїчного полковника.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (9) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 52.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23.3%
Мене це не стосується. (6) - 8.2%