Нічна варта

Нічна варта

Оперативні мобільні групи лісогосподарств цілодобово патрулюють ліси і виявляють правопорушників
Позаминулої ночі у 3 кварталі Холоневицького лісництва ДП «Цуманське ЛГ» самовільно зрізали п’ять сосон.  Цим завдали лісогосподарству збитків на 20 425 грн… 
«Опівночі лісничий Холоневицького лісництва Володимир Громик почув звук пилки, – розповідає начальник відділу охорони і захисту лісу ДП «Цуманське ЛГ» Дмитро Смітюх. – Одразу викликав на підмогу нашу мобільну бригаду. Ми застали двох чоловіків, що повантажили колоди на віз і вже рушали до села. Між 1 і 2 ночі їх і затримали». 
«Нічними лісорубами» виявилися жителі с. Гораймівка Маневицького р-ну сорокатрирічний Анатолій К. та двадцятивосьмирічний Олег К.
Того ж дня у 2 кварталі Партизанського лісництва Цуманського лісгоспу мобільні групи ДП «Цуманське ЛГ» та ДП «Колківське ЛГ» упіймали тридцятишестирічного жителя с. Чорниш Маневицького р-ну Віктора Т., що намагався вкрасти три сосни діаметром 34, 36 і 42 см. Лісогосподарству завдано збитків на 15 675 гривень. 
А вже наступного дня у 33 кварталі 27 виділу Сильненського лісництва майстер лісу Олександр Мацюк виявив порубку дуба діаметром 68 см. Лісівники пішли на пошуки вкраденого дерева до найближчого села Городище і знайшли п’ять колодок дуба у дворі місцевого жителя Миколи П. Їх завіз йому на збереження двадцятитрічний родич Денис М. Останній визнав свою провину, розповів, що повантажити дуба на воза йому допомогли односельці Богдан М. та Василь М. Сума завданих збитків у цьому випадку склала 14 тис. 93 грн 67 коп.
Та виявилося, що господар подвір’я також причетний до незаконного промислу. У нього знайшли дві сироростучі вільхи діаметром 38 і 42 см, самовільно зрізані у тому ж лісництві. Сума збитків, завданих лісогосподарству, склала 11 590 грн. А в сумарному підсумку два родичі завдали лісові збитків на 25 683 тис. грн. 
В усіх випадках лісодеревину вилучено, на порушників складено протоколи, справами займаються слідчо-оперативні групи Маневицького і Ківерцівського відділів Національної поліції. Попри відшкодування шкоди лісопорушникам належить сплатити ще й штрафи, суму яких у кожному окремому випадку визначить суд.
Сергій Цюриць.
На фото: лісоохоронці; вилучена лісодеревина.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (67) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (204) - 45.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (118) - 26.6%