Нам грошей не треба, обіцянок старчить?

Нам грошей не треба, обіцянок старчить?

Одні об’єднані громади не здатні використати передбачені державою гроші, а в інших ЦВК блокує вибори…
Відмова Центральної виборчої комісії у призначенні перших місцевих виборів на території об’єднаних територіальних громад є порушенням конституційного права громадян обирати і бути обраними. На цьому наголосив Владислав Федоренко, експерт з питань виборчого права та реформи місцевого самоврядування у коментарі журналістам.
ЦВК, термін повноважень якої давно закінчився, а нового ніяк не сформують, вмотивувала своє рішення необхідністю спершу змінити межі районів, оскільки до цих громад ввійшли населені пункти суміжних адміністративно-територіальних одиниць. Є такі й на Волині…
Друга біда – майже 22 % коштів державної субвенції на формування інфраструктури об’єднаних громад залишаються нерозподіленим, а це більше 220 млн грн, які можна було б вже вкладати в розвиток інфраструктури і поліпшення послуг в громадах.
Виходячи з отриманих даних, повністю або майже повністю розподілили кошти субвенції між проектами лише у 5 областях: Вінницькій (100%), Закарпатській (100%), Миколаївській (100%), Сумській (99,9%) та Івано-Франківській (99,2%), – інформує прес-центр ініціативи «Децентралізація влади».
Найбільший невикористаний залишок субвенції у таких 9 областях: Хмельницькій – 83,5 млн грн, Полтавській і Одеській – майже по 20 млн грн, Тернопільській – 16,7 млн грн, Рівненській – 13,5 млн грн, Чернігівській і Львівській – майже по 12 млн грн, Чернівецькій – 8,1 млн грн, та Київській – 6,1 млн грн. 
В інших 9 областях, і в тому числі на Волині, розмір невикористаного залишок субвенції коливається від 800 тис. грн до 5,2 млн грн (загалом більше 30 млн грн).
Але подати заявки – лише частина справи, треба ще реалізувати сам проект, що теж займе певний час, якого до холодів, коли будівельні роботи значно ускладняться, залишилось не так багато.
Нагадаємо, що невикористані до кінця року кошти субвенції повернуться до державного бюджету.
Мінрегіон висловив стурбованість із приводу зниження активності громад у підготовці проектних заявок на використання державної субвенції і офіційно звернувся з листом до Кабінету Міністрів України з пропозицією доручити облдержадміністраціям провести інформаційно-роз’яснювальну роботу, надати методичну та консультативну допомогу об’єднаним громадам задля ефективного і повного використання коштів субвенції.
Раніше перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода зазначив, що «…громади, які не квапляться з подачею заявок на інфраструктурні проекти, мають розуміти, що часу на використання коштів субвенції усе менше. Кожна невикористана гривня – це втрата можливостей для розвитку, це невиправдані очікування виборців, мешканців громади».
Чи почують голос Мінрегіонбуду на Волині?
Наш кор.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15.2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (205) - 45.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (120) - 26.8%