Пекло райгазети

Пекло райгазети

Конфлікт довкола райгазети «Вільним шляхом» вийшов за межі м. Ківерці, де розташовується офіс редакції та її співзасновників. Минув м. Луцьк, де секретаріат облорганізації НСЖУ намагався вирішити проблему на підставі чинного законодавства та з урахуванням інтересів творчого колективу. І – заполонив уже столичний рівень, де Незалежна медіа-профспілка України та Національна спілка журналістів України узялися за захист газети «Вільним шляхом», використовуючи всі доступні важелі впливу на правоохоронні органи та центральну владу. 
І вся ця історія, на жаль, не робить честі не лише конкретним її учасникам, але й усій Волині загалом.
Отже, райгазета «Вільним шляхом», засновниками якої станом на 1 січня 2016 р. були Ківерцівська райрада, райдержадміністрація та трудовий колектив редакції, на початку березня ц. р. вирішила роздержавитися. Ухвалили взяти участь у першому етапі реформування, за спосіб реформування  редакція обрала стати суб’єктом господарювання.
У квітні на сесії райради депутати підтримали бажання журналістів «Вільним шляхом» реформуватися. Однак каменем спотикання, та, як згодом виявиться, головним об’єктом конфлікту видання та районної влади стало приміщення, де розташована редакція газети.
І ось тут почалося протистояння, яке закінчилося рішенням голови райради Григорія Недопада звільнити з посади в. о. головного редактора Марію Хітько (самовільно пішла у відпустку і ні на кого не поклала виконання своїх обов’язків). 
Колектив оцінив такий крок як незаконний і не погодився приймати іншого керівника –  колишню вчительку та депутата міськради від партії «Батьківщина» Людмилу Михайленко. Паралельно співзасновники звинуватили журналістів у самовільному виправленні Статуту редакції, у помилках в поданій фінансовій звітності, а також у тому, що не допускають до виконання посадових обов’язків нового керівника газети.
На знак протесту «Вільним шляхом» 13 серпня ц. р. вийшов із білими шпальтами, і – з поясненням причин таких дій... Крім того, колектив редакції звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, Генерального прокурора Юрія Луценка і Президента України Петра Порошенка з проханням припинити свавілля місцевої влади в особі голови райради Григорія Недопада, його заступниці Тамари Чигрин і потуранні їм із боку голови райдержадміністрації Валерія Ткачука…
Секретаріат облорганізації НСЖУ, розглянувши цю проблему, доручив голові Михайлові Савчаку і секретареві Володимиру Данилюку спробувати мирними методами захистити права та інтереси творчого колективу та допомогти співзасновникам нормалізувати свої стосунки. Але зустрічі в м. Ківерці, які відбулися за участі народного депутата України Ірини Констанкевич, результату не дали: буквально наступного дня  – 30 серпня ц. р. – керівництво райради у супроводі поліцейських, керівництва обласної  та районної міграційних служб та вже згадуваної Людмили Михайленко примусили надати їм доступ до трьох кабінетів і медіа-центру редакції «Вільним шляхом».  
І з цього моменту проблема вийшла вже на зовсім інший рівень.
Комітет Незалежної медіа-профспілки України визнав призначення нового в. о. головного редактора незаконним, а опечатування частини приміщень – «за своєю сутністю є формою психологічного тиску на журналістів газети з метою припинення супротиву»…
Тому НМПУ напряму звернулася до голови Національної поліції Хатії Деканоідзе та Генерального прокурора Юрія Луценка з вимогою оцінити дії чи бездіяльність своїх підлеглих у Ківерцях та Луцьку, а голові Ради з питань свободи слова та захисту професійної журналістської діяльності при Президентові України  – «забезпечити з боку правоохоронних органів повне об’єктивне й всебічне розслідування злочинів та притягнення всіх винних, не залежно від посади, до відповідальності».
Вл. інф.
На фото: протестний випуск газети «Вільним шляхом».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (212) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27%