«Будемо жити!»

«Будемо жити!»

Ковельський «капітан Скворцов» вшанував «Маестро» на аеродромі, де знімалося кіно.
На Чернігівщині в День кіно відкрито меморіальну дошку на честь актора та режисера Леоніда Бикова, найбільш відомого за стрічкою київської кіностудії ім. Олександра Довженка «В бой идут одни «старики». В урочистостях узяв участь чи не єдиний живий актор із цього проекту, уродженець м. Ковель, який має родичів на нашій Старовижівщині і часто тут гостює – Володимир Талашко.
Це відбулося в с. Шестовиця Чернігівського р-ну Чернігівської обл., де також відкрили інформаційний стенд, присвячений зйомкам художнього фільму «В бой идут одни «старики».
Цю інформацію кореспондентові Укрінформу підтвердили в Чернігівській райдержадміністрації:
«У Шестовиці сьогодні відкрили і меморіальну дошку Бикову, і стенд з інформацією про зйомки фільму «В бой идут одни «старики», які в цьому селі проходили влітку 1973 року».
Серед інших в урочистостях взяв участь виконавець ролі льотчика Сергія Скворцова у згаданому фільмі, народний артист України Володимир Талашко. Нині він проживає в Києві, але доволі часто гостює на нашій землі: в юні роки жив на Любомльщині та м. Ковель, у 6-річному віці переїхав у донецьку Макіївку, але на Старовижівщині (зокрема, в с. Грабове) має багато родичів, тому й часто тут буває. Востаннє, крім усього іншого, Володимир Дмитрович відвідав дитячий патріотичний табір «Волинська Січ» у Шацькому р-ні разом із нинішнім заступником голови облдержадміністрації Сергієм Кошаруком і головою райдержадміністрації Ігорем Корольчуком.
Чи не найяскравішим епізодом старого кіно, до речі, є момент загибелі капітана Скворцова. Підбитий у нерівному бою з асами «Люфтваффе», він падає на землю зі словами «Будемо жити!».
А ще наш земляк запам’ятався щирим виконанням у російськомовному фільмі української народної пісні «Ніч яка місячна…».
Сергій ШРАМЧУК.
На фото з архіву: Леонід Биков (капітан Титаренко, «Маестро») – в центрі, і Володимир Талашко (капітан Скворцов) – справа, в складі ескадрильї винищувачів, які навіть вмирали, співаючи...

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%