Природолюби

Природолюби

Успішним виявився конкурс малюнків і творів на тему «Людина і ліс» на Волині. Такої великої кількості призів ще жодного року не було.  Журі конкурсу, крім призових місць, вирішило нагородити почесними грамотами та заохочувальними призами чи грошовими преміями понад шість десятків школярів з усієї області. 
Конкурсу передувала участь дітей у Всеукраїнській акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Тільки цієї весни в ній взяли участь 4250 учнів та вчителів загальноосвітніх шкіл. Дітьми створено 264 гектари лісових насаджень, а це – мільйони деревець. Діти не тільки особисто садили саджанці головних лісоутворюючих порід, залишаючи про себе добру згадку для майбутніх поколінь, а й зустрічалися з лісівниками, відвідували музеї та лісництва, брали участь у вікторинах і конкурсах. Тож їм було що малювати і про що писати. 
Пробудити у дітей любов до професії лісівника, а ще розуміння, що від лісів залежить клімат, екологічна рівновага у світі, здоров’я і добробут людей – ось головне завдання конкурсу. Усі школярі знають, що ліси називають зеленими легенями планети за те, що вони продукують кисень, очищають землю від пилу, регулюють водний баланс. А ще у лісах живуть звірі, птахи, плазуни, комахи. Тут є ліки від усіх недуг. Про ягоди, гриби, горіхи нічого й говорити. Це найкращі дари для дорослих і дітей. Без лісу не побудуєш будинка, не виготовиш домашнього начиння. Про все це і розповідали у своїх малюнках і творах їх автори. Звісно, організатори конкурсу подбали про те, щоб у дітей відбувалося формування екологічної свідомості, вони могли ознайомитися з лісівничими та екологічними проблемами регіону, розширити та поглибити знання з основ лісівництва, а ще виявити обдарованих дітей і залучити їх до співпраці з лісівничою громадськістю.
– Діти молодших класів – від першого до четвертого включно – взяли участь у конкурсі на кращий малюнок, – уточнює член журі завідувач відділу екології Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Валентина Юхимчук, – а старшокласники написали твори та вірші. Оформити і надіслати їх до державних лісопідприємств, а відтак і до Волинського ОУЛМГ допомогли вчителі та батьки. 
На конкурс надійшло понад 70 творів та близько 100 малюнків. Хлопці й дівчатка розмірковували про роль та значення лісів у житті людини. Їх малюнки і твори викликають захоплення і повагу до дитячої праці. Усі вони щирі і по-своєму талановиті. І коли постало питання про заохочення учасників почесними грамотами та подарунками, начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кватирко підтримав думку журі. Тож, крім переможців, нагородили ще й найактивніших учасників конкурсу.
– Підтримка дітей – наш професійний обов’язок, – переконаний Олександр Михайлович. – У майбутньому з них виростуть і лісівники, й екологи. Це наша зміна і ми всі разом повинні про неї турбуватися вже тепер!
Напередодні 1 вересня Олександр Кватирко підписав наказ про відзначення переможців та найактивніших учасників обох конкурсів.
Отож, перше місце в конкурсі малюнків на тему «Людина та ліс» здобув учень 5 класу ЗОШ І-ІІІ ст. с. Головне Любомльського району Олександр Пасічко. Друге місце журі присудило учневі 4 класу ЗОШ І-ІІ ст. с. Паридуби Старовижівського району Тарасові Рибаку, третє – учениці 4 класу ЗОШ І-ІІІ с. Великий Курінь Любешівського району Дарині Зімич.
Перше місце в конкурсі творів на тему «Людина та ліс» зайняла учениця 6 класу ЗОШ І-ІІІ ст. с. Бірки Любешівського району Анастасія Довгун. Срібло дісталося семикласнику ЗОШ І-ІІІ ст. с. Навіз Рожищенського району Назарові Шевчуку, третє виборола учениця 7 класу ЗОШ І-ІІ ст. с. Ставки Турійського району Наталя Лебідь.
Більшість учасників конкурсів малюнків і творів на тему «Людина і ліс» вже отримали почесні грамоти та грошові премії або ж рівнозначні цінні подарунки на урочистих лінійках 1 вересня у День знань. Найближчим часом відзнаки знайдуть усіх номінантів. Згідно з умовами конкурсу, переможці та найактивніші учасники нагороджуються почесними грамотами Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства та преміями у розмірі 500 (І місце), 400 (ІІ місце), 300 (ІІІ місце) і 200 (заохочувальна) гривень або рівнозначними цінними подарунками.
Журі висловлює подяку всім вчителям та батькам дітей, а також лісівникам області за допомогу в організації та проведенні цих конкурсу.
Сергій ЦЮРИЦЬ.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (212) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27%