І тільки 35 патріотів…

І тільки 35 патріотів…

Півдня провів на сесії облради. Бо тут відбувалося знакове голосування щодо оцінки польським парламентом «Волинської трагедії» як геноциду виключно щодо польського народу... Загалом ухвалене рішення піднесло патріотичний дух українців, але поведінка великої кількості «народних обранців» відверто розчарувала та обурила!
Напередодні Братство ветеранів ОУН-УПА Волинського краю ім. Клима Савура звернулося до облради з вимогою назвати речі своїми іменами і висловити чітку та однозначну позицію в подіях українсько-польського протистояння під час Другої світової війни. 
І ось – позачергове засідання. Нарешті дійшли й до цього порядку денного…
Спершу я не міг повірити, що окремі наші депутати не виявляють бажання голосувати з такого надзвичайно важливого суспільного питання, наче це їх не стосується. Але так воно й було, і декого в перерві мені доводилося переконувати особисто.
Знаєте, в нашому житті є дві незаперечні істини: Гідність держави і Честь нації. На їх захист зобов’язані стати ВСІ депутати, незалежно від партійної належності. Саме так відбувається в УСІХ цивілізованих країнах. Рішення польських депутатів з приводу подій на Волині в 1943-1945 рр. некоректне по формі і принизливе для українців по суті. Невже деякі волинські депутати цього не усвідомлюють? Яку мораль вони сповідують, ухиляючись від проблеми?
Результати голосування, м’яко кажучи, мене обурюють. Лише 35 депутатів показали, що спроможні захищати нашу землю і громаду. А решта – як страуси, поховали голови в пісок. Манкурти, чи що!? Готові, мабуть, продати власну честь і гідність на догоду чужинцям? Їм, напевно, байдуже, в якій державі жити і яке майбутнє вони сьогодні готують для своїх дітей, онуків?
Проаналізувавши, депутати від яких фракцій голосували «за», а які «проти»,  ще більше стало сумно. Адже така  самохвалена  фракція як «Самопоміч» не дала жодного голосу «за»!!! Лише один голос дав «Наш Край», чотири – радикали Ляшка, не додала двох голосів фракція «Батьківщини»... Відчутною була й підтримка «УКРОПу» на чолі з головою облради Ігорем Палицею, хоча дали лише 7 голосів із 17-ти можливих. І тільки одна фракція дала 100-відсотковий результат – це «Свобода»! Волиняни мають про це знати і велике спасибі патріотам-свободівцям.
Прикро, що тільки 6 голосів з 13-ти наявних дала фракція «Блоку Петра Порошенка «Солідарність». Та й депутат і волинський «губернатор» Володимир Гунчик чомусь «утримався». Це те ж саме, що не мати власної позиції взагалі… Ніякої!
До честі голови облради Ігоря Палиці хочу віднести його заключні слова перед голосуванням. Він наголосив, що вжите поляками слово «геноцид» має негативні для нас юридично-правові наслідки. Якщо міжнародний суд визнає, що саме це відбулось на Волині в ті буремні часи, то Україні доведеться платити полякам реституцію. Можливо, це на когось із депутатів і вплинуло. В усякому випадку, сам Ігор Петрович за звернення проголосував!
Таким чином, Волинська обласна рада спромоглася прийняти історичне рішення. Третє за рахунком. Перше було в 2003 р., коли Президенти Александр Квасневські та Леонід Кучма відкривали в Павлівці монумент українсько-польського примирення за формулою – «пробачаємо і просимо вибачити». Друге в 2013 р., коли 134 «риго-комуняцьких» посіпак із Верховної Ради пропонували Сейму засудити «Волинську трагедію» як злочин «буржуазних націоналістів», але рішуча заява-протест нашої облради цьому реально завадила. 
В нинішньому році ми, на жаль, запізнилися...
Того ж дня київські нардепи з Верховної Ради України «розродились» беззубою заявою до своїх варшавських колег. Вона практично ні про що. Великий перелік  «домовленостей», які фактично призвели до ганебного «геноциду». Жодного  слова протесту, осуду, чи бодай незгоди. Одна безпринципна «стурбованість, розчарування» і заклики до подальшої співпраці. 
Та хто ж проти неї?! Українських патріотів, які боролися за державну незалежність, прирівняли до «бандитів», історично зганьбили, і «народні» обранці з цим погодились?
Рано чи пізно, ПРАВДА про боротьбу ОУН-УПА займе належне місце в аналах історії. Нею будуть гордитись розумні українські нащадки. А поки що  35-ть волинських депутатів сміливо сказали всій Україні слова ІСТИНИ про те, що відбувалось на Волині 73 роки тому. Не в докір комусь, а заради  ІСТОРИЧНОЇ СПРАВЕДЛИВОСТІ, заради  миру, дружби та співпраці між вічними сусідами. 
Честь їм і хвала. Дякую, що захистили Гідність держави і Честь української нації. А хто не захотів до цього долучитись, хто злякався і не прийшов на сесію, промовчав, байдуже утримався, свідомо був ПРОТИ – Господь вам суддя. Виправдання, шановні, вам немає і бути не може.
СЛАВА УКРАЇНІ! 
ГЕРОЯМ СЛАВА                  

Богдан ВІВЧАРИК,
голова Братства ветеранів ОУН-УПА Волинського краю ім. полковника Клима Савура.
На фото з рівненського народного часопису «Волинь»: Дмитро Клячківський (Клим Савур), командувач УПА-«Північ», на честь якого назване камбатанське братство на Волині, поліг у нерівному бою з енкаведистами в лютому 1945 р. біля Оржівських хуторів на Рівненщині, але в Незалежній Україні відродився в монументах.                 .  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (212) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27%