Чому згадали про академіка Глушкова?

Чому згадали про академіка Глушкова?

На особистому контролі в Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана введення довгобуду у Володимирі-Волниському, де до кінця цього року в 44 квартирах мають жити військовослужбовці та родини полеглих учасників АТО.
Це сталося після звернення народного депутата від Володимир-Волинського округу №19, члена фракції «Фронт змін» Ігоря Гузя.
Нарешті крига скресла, бо упродовж багатьох років ця споруда була яскравим прикладом безгосподарності українського генералітету!
«Волинська газета» неодноразово загострювала увагу центральної влади на недопустимості затягування з введенням в експлуатацію майже збудованого житлового будинку. Мінімальні роботи, які залишилися, на жаль, не проводилися з вини Міністерства оборони України, яке виступало безпосереднім замовником робіт та фінансувало їх.
Зокрема, у статті «Гріх без даху генерала Полторака», наше видання наголошувало:
«Якби у червні минулого року відбувся запланований візит Президента Петра Порошенка, то у Володимирі-Волинському здали б в експлуатацію 44-квартирний будинок для військових. Але глава держави в останній момент скоригував план візитів у регіони, й майже збудоване державним коштом житло перетворилося на шокуючий довгобуд»… 
Що правда, то правда: вулиця ім. Академіка Глушкова у Княжому граді – неподалік від місця розташування бойових частин українського війська, підрозділи яких і в цей момент стримують ворожу навалу під Мар’їнкою та в інших «гарячих точках» Донбасу, роками стоїть без даху та внутрішнього оздоблення. Лише це заважає отримати ордери для щасливих новоселів. 
Чому 44-квартирний будинок Міністерства оборони України досі не здали в експлуатацію, ще торік розказав Володимир-Волинський міський голова Петро Саганюк. У розлогому та чесному інтерв’ю «На все воля Божа! І – людей…» (див. «Волинську газету» №31 (1027) від 30 липня 2015 р.) Петро Данилович про цей довгобуд сказав:
«Споруда фактично готова до здачі в експлуатацію, залишилося провести роботи в одному під’їзді. Станом на початок 2015-го для фінансування завершення будівництва потрібно було приблизно 6 млн грн. Через девальвацію гривні довелося робити експертизу.  Ми допомогли військовим, і цифра станом на квітень становить 10 млн грн.  Ніби вже все погодили, але військова фірма «Західвійськбуд» – збанкрутувала. 
І знову все зупинилося».

Одним із варіантів вирішення проблеми могла б бути добра воля генералітету: передали б довгобуд міській раді чи на рівень області, й уже б давним-давно люди справили новосілля. Але в Міністерстві оборони вирішили діяти за принципом «І сам не гам…».
Поставити чиновників із великими кокардами на лобі та в штанах із лампасами по стійці «струнко» міг… Верховний Головнокомандуючий Петро Порошенко. Торік улітку в певних колах гаряче готувалися до візиту глави держави на Волинь. Одним із маршрутів пропонувався Володимир-Волинський, де гарант Конституції міг урочисто відкрити 44-квартирний житловий будинок. Зрозуміло, що відомство Степана Полторака зі шкури б вилізло, але довгобуд перетворило б на лялечку!
Та плани в Петра Олексійовича несподівано змінилися, і про багатостраждальну споруду на вул. Академіка Глушкова столичні небожителі знову забули…
Зате за справу взялися штабні писарі, не втомлюючись повторювати, чому в Міністерства оборони й гроші для реалізації програми «Будівництво (придбання) житла для військовослужбовців Збройних сил України» є в наявності, та тільки у Володимирі-Волинському ніхто нічого добудовувати не хоче.
Черговий перл епістолярного жанру надійшов не так давно. І став надбанням редакції.  
Отже, заступник міністра оборони України Юрій Гусєв у листі №220/12834 замість Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, до якого зверталися за допомогою, переповів історію нещасної «будови століття».
Виявляється, договір підряду на будівництво 44-квартирного житлового будинку у Володимирі-Волинському між МОУ (виконавець функцій замовника – Західне управління капітального будівництва) та генеральним підрядником ДП Міноборони «Західвійськбуд»  було укладено ще 31 липня 2008 р. На той час «ціна питання» становила 10 млн грн.
У 2008-2012 рр. профінансовано робіт на загальну суму 8,7 млн грн.Здавалося б, от-от – і квартири здадуть «під ключ»… Але… 
«Через відсутність фінансування з Державного бюджету та неспроможність генпідрядника виконувати роботи власним коштом будівництво було призупинене, а договір підряду відповідно до додаткової угоди в березні 2015 р. – розірвано», – відкрив «таємницю Мальчиша-Кибальчиша» Юрій Гусєв.
Щоб урятувати об’єкт, як уже згадувалося вище, міська влада Володимира-Волинського допомогла армійцям провести експертизу вартості добудови, тож «Волиньдержбудекспертиза» визначила остаточні суми: загальна вартість сягнула 16,5 млн грн, потреба в коштах – 7,4 млн грн.
Що візит Петра Порошенка (який, як відомо, не відбувся) міг кардинально змінити ситуацію на краще, також підтверджується листом заступника міністра: 
«У Міністерстві оборони України у 2015 р. передбачалися кошти на завершення робіт зазначеного будинку в розмірі 7,4 млн грн за бюджетною програмою КПВК 2101190… Двічі проводилася процедура конкурсних торгів на визначення виконавця робіт, але з різних підстав, визначених Законом України «Про здійснення державних закупівель», торги не відбулися»…
«Зовнішній огляд «гріха без даху» відомства генерала армії Степана Полторака засвідчує, що до кінця березня 2016 р. об’єкт ніхто не добудує. Не доведуть його до пуття і в першому півріччі… Врешті-решт, хто і коли перерізатиме стрічку під час урочистостей із нагоди вручення ордерів на квартири в нинішній химері на вул. Академіка Глушкова, наразі не знає ніхто. Але що Міністерство оборони України, постійно експлуатуючи в зоні бойових дій спочатку 51-шу, а нині 14-ту Володимир-Волинську окрему механізовану бригаду, вперто не бажає добудувати в Княжому місті сучасне житло для військових, то це незаперечний факт», – наголошувала «Волинська газета».
Та гроші з МОУ таки пішли на цей довгобуд. У травні 2016-го уряд виділив  8 млн грн, однак через різні перепони добудова так і не розпочалася. Про це також наголошував Володимир-Волинський міський голова Петро Саганюк.
І ось відбувся вересневий виступ народного депутата Ігоря Гузя:
«У цьому році ці кошти не надходять на добудову будинку. То там тендери, то інші моменти... І родини загиблих бійців не зможуть вселитися. Вже говорять про 2017 рік. Я вас прошу: «накажіть» тих, хто «прошвендяв» і не виконав ваше доручення. Мені особисто соромно дивитися увічі сім’ям загиблих, коли я кажу, що уряд виділив гроші, а їх немає. Давайте в цьому році завершимо будинок! Він на 80% готовий. А нам розказують в Міноборони: «Не вдалося, не проведені тендери, немає призначень…». Це — ганьба. Я вас прошу, розберіться!», – наводить слова парламентаря портал «Буг», з якими Ігор Володимирович звернувся до Володимира Гройсмана.
Глава КМУ дав доручення закінчити процес у 2016 р.:
«Я думаю, що перший крок ми з вами зробили. 8 мільйонів виділили. Зрозуміло: тендерні процедури ми з вами не обійдемо, але пройти їх ми з вами вимушені, і зробимо це. Тому зараз – доручення Міноборони і Міністерству фінансів: вжити всіх необхідних заходів, щоб в цьому році цих 8 мільйонів профінансували, і завершили будівництво для військових цього будинку. Я прошу вас, як народного депутата, Ігоре Володимировичу, курувати це питання та інформувати мене про хід робіт», – відповів Володимир Гройсман.
Відтак, волинській громаді та журналістам залишилося лише відстежувати, чим закінчиться виконання доручення Прем’єр-міністра України, хід якого повинен контролювати черговий ініціатор звернення – Ігор Гузь.
Світлана КОМА.
На фото Романа УСТИМЧУКА: довгобуд у Володимирі-Волинському; доки нових квартир нема, люди живуть ще в царських казармах.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (212) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27%