Нечимне – висохло

Нечимне – висохло

Про те, що нині на його місці – зарості дикого рису висотою майже в людський зріст, повідомила Ольга Бойко, яка завідує музеєм «Лісової пісні», філією Колодяжненського меморіального музею Лесі Українки, що на Ковельщині. А написала про це власкор газети «День» Наталія Малімон.

Улітку ц. р. колектив «Волинської газети» побував у цьому меморіальному місці, яке надихнуло Лесю Українку на написання легендарної «Лісової пісні». Вода в озері ще була, але – доволі мало. Натомість господарював рис, який висадили в радянські часи, перетворивши плесо на чагарники.
«Дикий рис на бездонному озері, у якому і не купалися через це, посіяв мешканець також Скулина, аби дикі качки мали де ховатися у заростях. Рис же росте з такою швидкістю, що і озеро погубив. На дні – кількаметрові запаси мулу, сапропелю, цінного добрива», – деталізує видання.
Доступних та безпечних для довкілля методів боротьби з ним наразі немає. «Чистити ж озеро земснарядом (а іншого варіанту просто нема) заборонили екологи. Ольга Петрівна пригадує, як вони стверджували, що після втручання у природу може зникнути унікальна рослинність навколо озера. Тоді зникло озеро...», – чітко вказується основна причина катастрофи Нечимного.
То який же вихід?
«Помирати «велике лісове бездонне, як говорили тамтешні люди, озеро» почало вже чимало років тому. Не порахувати нарад і засідань, публікацій у пресі в пошуках шляхів його порятунку. Але, виходить, що насправді нам байдужа наша ж спадщина, інакше б Нечимне таки врятували. Щоразу справа впиралася об якісь чиновницькі перешкоди, а озера, як і люди, один раз народжуються – один раз помирають», – констатує автор.
Світлана КОМА.
На фото Сергія ЦЮРИЦЯ: озеро Нечимне влітку було таким, а зараз повністю висохло.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (167) - 31%