Смідин протестує

Смідин  протестує

Добрі часи – у минулому. 4 роки тому в Смідині збудували нову школу. Тепер – закрили лікарню…
У 2012-ому збулася віковічна мрія смідинців: у цьому густонаселеному селі Старовижівщини за бюджетні кошти відкрили нову школу. А тепер селяни стурбовані іншим: як зберегти свою лікарню?
Катавасія триває з лютого ц. р., коли місцева влада вирішила перепрофілювати лікарню на амбулаторію. Люди обурилися. За справу взялися депутати райради. Як інформували колеги з газети «Волинські новини», позачергове засідання сесії зібрали 11 лютого. Приїхали заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Іван Грицюк, сільські голови та кілька десятків жителів Кримненської і Смідинської громад. 
«Головний лікар центральної районної лікарні Тетяна Свіржевська наголосила, що в жодній із лікарень Смідина, Кримного і Сереховичів них немає головного лікаря, матеріальне забезпечення погане, вже кілька років заклади не мають ліцензії. Лікарка звернула увагу, що у селах на постійній основі функціонують амбулаторії загальної практики-сімейної медицини, заплановано відкриття станцій швидкої допомоги та що цього року загальні видатки на медицину району будуть меншими, ніж торік. Тому «оптимізація» – неминуча».
Та сільські голови і представники громад, які вже пікетували райдержадміністрацію та навіть перекривали рух потяга, наполягали на відновленні роботи стаціонарів і належному їх фінансуванні. 
Врешті-решт депутати зобов’язали Тетяну Свіржевську не закривати лікарень, а створити комісію, яка б покращила роботу установ. А захисту вирішили шукати на рівні Луцька і Києва…

Але нічого на краще не змінилося. Тож наприкінці вересня на черговій сесії Старовижівської райради, де розглядалися й бюджетні питання, депутати були змушені, позичаючи в Сірка очі, розказати жителям с. Смідин, чому не можуть захистити місцеву лікарню.
Ні голова райради Юрій Кудацький, ні голова райдержадміністрації Анатолій Бринчук так і не змогли пояснити представникам громади істинних мотивів скорочення персоналу їхньої лікарні та викреслення установи з програми бюджетного фінансування. 
І хоча депутати доволі довго дискутували, на вимогу жителів с. Смідин щодо відновлення роботи їхньої лікувальної установи відреагували досить своєрідно: взагалі ніякого рішення не ухвалили. Тому проблема залишається відкритою.
Тим паче, що в цьому селі Старовижівського р-ну проживають близькі родичі нинішнього народного депутата України від провладного «Фронту змін» Ігоря Гузя, яким теж потрібно періодично користатися послугами медиків за місцем проживання, а не долаючи далеку дорогу в райцентр…
Сергій ШРАМЧУК.
На фото «Таблоїда Волині» та Вікіпедії: місцева сільрада, де намагаються відстояти лікарню; Ігор Гузь із родичами в Смідині.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.9%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (210) - 46%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27.1%