На дорогах – війна: 91 труп і 822 скалічених!

На дорогах – війна:  91 труп і 822 скалічених!

А поліція лише імітує роботу, бо половина протоколів на порушників стосується… неправильного паркування.
У прокуратурі Волині в останній день вересня відбулася розширена оперативна нарада з питань протидії в області правопорушенням у сфері безпеки руху та експлуатації транспорту. Розпочинаючи, прокурор області Максим Киричук констатував, що на сьогодні ситуація з попередження дорожньо-транспортних пригод на Волині залишається критичною. 
Як інформує прес-служба прокуратури області, упродовж 8 місяців 2016 року на автошляхах області зареєстровано 1814 дорожньо-транспортних пригод, що на 27% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Із зазначеного числа – 638 ДТП з потерпілими, що на 50% більше, ніж у 2015 р. (421). У автопригодах травмовано 822 людини, 91 учасник дорожнього руху загинув. 
«Основними причинами скоєння дорожньо-транспортних пригод  є керування транспортним засобом у стані сп’яніння, перевищення безпечної швидкості руху та поява на дорогах пішоходів у нетверезому стані. Не в останню чергу до цього призводить відсутність належного застосування засобів адміністративного впливу на правопорушників», – резюмує прес-служба. 
Упродовж 2016 р. органами Національної поліції у Волинській області за порушення Правил дорожнього руху складено 13600 протоколів (торік – понад 25000). 

Погана робота поліції призвела до того, що управлінням патрульної поліції у місті Луцьку за 8 місяців 2016 р. складено 1583 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень та за постановами, винесеними особисто патрульними, притягнуто до відповідальності 9962 особи. При цьому половина з цих протоколів – за невиконання водіями вимог про зупинку й лише 7% – за керування транспортним засобом у стані сп’яніння. Відтак, патрульна поліція виявляє переважно такі порушення, які суттєво не впливають на стан дотримання Правил дорожнього руху.
«Через неналежну профілактичну роботу на території області зросла кількість і кримінальних правопорушень в сфері безпеки руху та  експлуатації транспорту. Усього обліковано 271 таке правопорушення, у тому числі 52, або кожне п’яте, зі смертельним наслідком (за аналогічний період минулого року – 191 таке правопорушення, 41 – зі смертельним наслідком)», – наголошується. 
Вивченням причин та умов, які сприяли вчиненню правопорушень, вбачається, що як органами поліції, так і органами місцевого самоврядування недостатньо вживаються заходи з питань профілактики дорожньо-транспортних пригод. Неефективною є й організація роботи на цьому напрямку з боку ГУНП у Волинській області та Управління патрульної поліції у місті Луцьку. 
Присутній на нараді в. о. начальника ГУ НП у Волинській області, генерал поліції третього рангу Петро Шпига почув і таке:

«Відтак усім правоохоронцям необхідно змінити підходи та бачення проблеми зі зростанням в області правопорушень у сфері безпеки руху і експлуатації транспорту й розробити та реалізувати спільні шляхи її вирішення». 
У свою чергу голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, який взяв участь у нараді, зазначив, що органи влади всіляко сприятимуть правоохоронним органам і зроблять усе від них залежне, аби ситуація на дорогах області була безпечною. Йдеться про фінансове забезпечення,  встановлення на автошляхах систем відео-нагляду, а також сприяння в реалізації «Програми профілактики правопорушень у Волинській області на 2016-2020 роки».
Наш кор.
На фото прес-служби прокуратури області та Романа УСТИМЧУКА: Максим Киричук, Володимир Гунчик і Петро Шпига; наслідок чергової ДТП; на зупинках громадського транспорту немає нагадування про необхідність дотримання Правил дорожнього руху, зате з’являється інша агітаційна продукція...
Замість післямови. 
Не встигло висохнути чорнило на нотатках про посилення профілактичної роботи з учасниками дорожнього руху, як 3 жовтня на вул. Гнідавській в Луцьку легковик «BMW 535» на великій швидкості і на смузі зустрічного руху протаранив маршрутку. 19 пасажирів – травмовані, одного довелося госпіталізувати. 32-річний мешканець Рожищенського р-ну, який перебував за кермом іномарки, помер у лікарні, ставши вже 92 жертвою ДТП. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (212) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27%