Загадка UR 33573

Загадка UR 33573

У Польщу на «Ан-2» – з Хмельниччини. Через Волинь…

У Хмельницькій області співробітники Держприкордонслужби та СБУ виявили і затримали групу осіб, які готувалися до незаконного переміщення через державний кордон тютюнових виробів за допомогою літака «Ан-2». На слід повітряних контрабандистів вийшли волинські оперативники…
Приблизно о 22 год. 5 жовтня ц. р. на околиці с. Соколівка Ярмолинецького р-ну, в рамках кримінального провадження, спільна міжвідомча група оперативних співробітників Луцького прикордонного загону та УСБУ у Волинській області із залученням спецпідрозділу «Альфа» затримала 9 фігурантів даного кримінального провадження.
«В літаку «Ан-2», який готувався до зльоту, правоохоронці виявили більше 130 ящиків з тютюновими виробами білоруського виробництва без акцизів. У ході проведення подальших пошукових заходів неподалік, в одному із приміщень фермерського господарства, було знайдено ще майже 150 ящиків з сигаретами.
Наразі продовжуються слідчо-оперативні дії та процесуальні заходи. Встановлюються всі обставини правопорушення та коло інших причетних до оборудки осіб», – повідомила прес-служба Держприкордонслужби.
Слід нагадати, що останні роки повітряні контрабандисти добряче наслідили й на Волині. В Ковельському та Луцькому р-нах сталися авіакатастрофи, внаслідок яких загинуло 4 особи (2 – громадяни Польщі). А недавно «Ан-2» із сигаретами і бурштином правоохоронці виявили в полі біля лісу, і тепер цей «експонат» – на подвір’ї СБУ в Ковелі.

Що розкажуть затримані льотчики та їхні постачальники під час слідства, сказати важко.
Але бортовий номер на фюзеляжі «кукурузника» й так повідав чимало цікавої інформації. Отже, затриманий «Ан-2» був зареєстрований під № UR 33573. Його збудували в 1988 р. на польському авіапідприємстві PZL-Mielec, яке розпочало свою діяльність ще в 1939 р. Спочатку ця крилата машина використовувалася «Аерофлотом СССР», а з 1993 р. харківським підприємством «Універсал-Авіа». 
У 2009 р. «Ан-2» став власністю Харківського аероклубу. 27 листопада 2015 р. на підставі наказу Державіаадміністрації України крилату машину було списано, і вона перебувала на зберіганні в тому ж Харкові. А от як опинилася на Хмельниччині, та ще й стала знаряддям в руках ненаситних повітряних піратів, це, звичайно,  клубок загадок, котрий і повинні розплутати українські слідчі.
Роман УСТИМЧУК.
На фото прес-служби Держприкордонслужби та Державіаслужби України: «Ан-2», який не долетів у Польщу; той самісінький літак у свої кращі часи (1-ша стор.)...


 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (205) - 45.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (121) - 26.9%