Друга домівка для ялиць

Друга домівка для ялиць  Саджанці з Німеччини прописалися у дендропарку Звірівського лісництва – одного із найстаріших на Волині.

У ньому росте близько сімдесяти дерев і кущів різних порід зі всього світу, а заснували його ще у 1962 році.
Саме тоді було побудовано Звірівське лісництво, і перший його лісничий Петро Зуб заповзявся окультурити довколишню територію. Перед нами оживає історія творення цього мальовничого дендрологічного парку. Тоді кожен лісгосп намагався окрім лісоутворюючих порід вирощувати і рідкісні породи дерев.
Гордістю цього дендропарку є коркове дерево (або корковий дуб).
Також екзотичне так зване макаронне дерево з квітами орхідеї та яблучним ароматом – катальпа або дерево слонів і мавп  (Будда, за легендою, примусив поєднатися слонячі вуха і мавп’ячі хвости, через що дерево отримало листя, форма якого нагадує вуха слона, і плоди, що схожі на хвости мавп). А ще серед місцевих порід відмінно почуваються кипарисовики, барбариси, спіреї, кедри, береки, ялиці, сосни веймутова, десять видів туй, у тому числі верескоподібна і гігантська… 
– Таких дендропарків у лісогосподарствах Волинського ОУЛМГ є понад десять, – мовить головний спеціаліст відділу лісового господарства ВОУЛМГ Володимир Неводнічик. – З цікавістю спостерігаю за їх розвитком, підказую місцевим лісівникам, що, де, коли садити, як розвивати це паркове господарство. І в цьому дендропарку часто буваю. Дуже тішуся, що і журналісти «Волинської газети» звернули на нього увагу та прилучаються до його творення.
А що газета регулярно висвітлює лісівничу тематику, друкує додаток «Ліс», то й головний редактор добре обізнаний з лісоведенням на Волині; серед німецьких мас-медійників, з якими він зустрівся, є наш колега Іоахім Мусхольт, який має свій власний ліс і входить до асоціації власників приватних лісів Німеччини. 
Вони й передали для лісівників Волині 12 ялиць білих.  
Лісоуправлінці віднеслися до цього подарунку дуже серйозно і за ініціативою начальника лісоуправління Олександра Кватирка та його заступника Віктора Сахнюка вирішили започаткувати Міжнародну лісову алею на Волині. Тому й обходив головний спеціаліст лісоуправління не одну місцину, вибираючи нову батьківщину для німецьких деревець. Зрештою, зупинилися на одному з найстаріших дендропарків ВОУЛМГ – Звірівському. 

Знайшов ділянку з родючою землею, де кроти вибрали хрущів, є простір і багато світла. 
До цієї акції попри головного редактора «Волинської газети» Володимира Данилюка долучилися директори ДП «Ківерцівське ЛГ» та ДП «Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр» Анатолій Іщик і Тетяна Неводнічик, прес-секретар Волинського ОУЛМГ Світлана Думська, лісничий Олександр Доля, ветеран галузі, заслужений лісівник України Василь Максимчук. …Городники, рукавички, вода для підливу і рідина для оброблення від хрущів, спалахи фотоапаратів, майже містичне перешіптування дерев налаштували садівничих на романтичний лад і вони на індійський манер ще й «оженили» на німкені (білій ялиці) волинського північно-американця Сосняра Веймутова. Вийшла гарна парочка… І садівничі зітхнули з полегшенням: удвох таки веселіше жити, аніж поодинці. 
…Після «зеленого весілля» директор ДП «ВЛСНЦ» Тетяна Неводнічик призупинилася біля височезного хвойного дерева і мовила: «Оце така ж ялиця біла, як і ті деревця, що ми посадили… Вони мають вирости такими ж велетнями…» 

Наразі невідомо, з якої країни-континенту примандрувала у дендропарк Звірівського лісництва ялиця-старожилка, але вона – старша родичка німецьких малюків – неодмінно покаже білим ялицям шлях до волинських зір і, якщо все складеться добре, вони за десятиліття виростуть такими ж високими і красивими. Земля тут родюча і прихильна до дерев, а лісівники забезпечать догляд і охорону. 
Німецька алея з її прекрасною «нареченою» із округу Боркен землі Північний Рейн-Вестфалія в одному із найдавніших дендропарків Волинського ОУЛМГ, за задумом творців, невдовзі матиме литовську побратимку, відтак – білоруську... Одночасно розвиватимуться і відносини волинських лісівників з їх колегами з інших країн.
Сергій Цюриць, Світлана Думська,
На фото авторів: Анатолій Іщик отримує саджанці з Німеччини; Звірівське лісництво; творці Німецької алеї у дендрологічному парку.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.3%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4.7%
Банкет під час чуми (24) - 55.8%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.3%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 20.9%
Мені байдуже (1) - 2.3%