Ліс возять не автомобілі, а дороги

Ліс возять  не автомобілі,  а дороги  Лісові дороги вже давно служать не лише лісівникам. Нерідко виходить так, що це – єдиний шлях від села до села. Саме тому місцевий люд чекає відкриття кожної дороги наче справжнього свята.

Лише протягом останнього місяця лісівники Волині здали в експлуатацію 4 новозбудовані дороги: у Лишнівському лісництві ДП «Городоцьке ЛГ» та Карасинському лісництві ДП «Маневицьке ЛГ», де відбулося відкриття лісових доріг протяжністю 7 та 5,8 км відповідно;  у Деревківському лісництві державного підприємства «Любешівське лісомисливське господарство» та Добренському лісництві ДП «Камінь-Каширське ЛГ» протяжністю 5 км та 6,5 км.

– Ми всі розуміємо, що ліс возять не автомобілі, а дороги. Тому активно працюємо у цьому напрямку. У 2016 році заплановано збудувати 102 кілометри лісовозних доріг. Вже виконано 95% плану, 30 кілометрів збудованих доріг – із твердим покриттям. Вартість 1 кілометра дороги з твердим покриттям становить в межах 400 тисяч гривень, з ґрунтовим – 100-120 тисяч. Та природа дала ще й хороші піщані кар’єри на Маневиччині. Це дає можливість здешевити будівництво доріг. Економічний ефект від такої роботи теж очевидний. Враховуємо ми й екологічне значення доріг. Крім того, ми не збудували жодної дороги без попереднього погодження з громадами, – розповідає начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кватирко.

– Це дорога, яка побудована не тільки для лісівників. Важливо також, що «хрещення» дорога в Карасинському лісництві пройшла ще місяць тому бойовою технікою, яка перебувала на території Волинської області під час проведення військових навчань. І 60-тонні танки, які пройшли цією дорогою, є підтвердженням того, наскільки професійно у цьому напрямку виконують роботу фахівці лісового господарства, – зазначив голова облдержадміністрації Володимир Гунчик під час робочого візиту на Маневиччину.
Світлана ДУМСЬКА.
На фото автора: хліб-сіль від вдячних людей із нагоди відкриття нового шляху; урочистості з нагоди здачі в експлуатацію лісової дороги.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4%
Банкет під час чуми (30) - 60%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 18%
Мені байдуже (1) - 2%