Безневинні чи безкарні?

Безневинні чи безкарні?

Луцький міськрайонний суд залишив без зміни міру запобіжного заходу для 16-річного підозрюваного у вбивстві неповнолітньої мешканки Нововолинська – Катерини Литкіної. 
Оскільки ув’язненому не виповнилося 18 років, то закон забороняє показувати його обличчя та називати прізвище. Відтак говоритимемо про цю особу як Назар С.
Адвокат підсудного Віктор Шостак  на засіданні наполягав, що для його клієнта вистачить і  домашнього арешту, бо умови перебування в камері-одиночці вкрай не сприятливо позначаються на його психічному здоров’ї. Мовляв, він дуже переживає, кілька разів бив кулаком по стіні, тож на руці – свіжі рани. 
Мати підозрюваного – Вікторія Гуліда – взагалі переконує, що її син – невинен, і якщо він буде засуджений, то від цього легше нікому не буде, бо він – безневинний. Вона також висловлювала співчуття сім’ї загиблої…
Натомість адвокат сім’ї по-звірячому закатованої Катерини Литкіної – Елла Бордюженко – переконує: ухвала суду цілком законна, адже «є підозра, що юнак втече від слідства». Вона нагадала, що родина неповнолітнього підозрюваного не хоче,  щоб  Назар С. пройшов тест на «детекторі брехні» та зробив дактилоскопічну експертизу (відбитки пальців).
Присутній на засіданні прокурор як сторона державного обвинувачення ні на секунду не сумнівається, що Назар С. якщо не убивця Катерини Литкиної, то співучасник злочину.  Саме він у статусі свідка неодноразово перебував за кордоном, саме він знищив сліди листування з убитою в одній із соцмережі і досі не може заперечити чи не основний аргумент обвинувачення – наявність в його смартфоні флеш-карти пам’яті  з телефону жертви... 

Назар С. у залі суду категорично заперечив причетність до смерті Катерини Литкіної, хоча підтверджує, що був знайомий із убитою.  
То хто ж основний підозрюваний?
Батьки жертви резонно припускають, що Назар С. міг бути лише підручним свого двоюрідного брата Максима Терлецького, який раніше зустрічався з Катериною Литкіною як хлопець і дівчина, а також був присутнім під час останнього рандеву з убитою, коли та хотіла поставити крапку в їхніх стосунках. 
Як не дивно, словенська поліція не вбачає підстав для екстрадиції підозрюваного в Україну, тому наші правоохоронці допитали його в режимі відео селекторного зв’язку. І це означає, що попри гучні заяви очільників волинської поліції і прокуратури в слідства немає незаперечних доказів як щодо Максима Терлецького, так і його двоюрідного брата Назара С.

І це, на жаль, є логічним продовженням початку цієї сумної історії. Інформація про зникнення Катерини Литкіної з’явилася ще 1 серпня ц. р. Поліція заявила, що шукатиме дівчину, але батько зниклої безвісти, врешті-решт, узяв ініціативу в свої руки і разом із друзями обнишпорив усі закутки Нововолинська. На териконі однієї з шахт він і виявив бездиханне тіло зі слідами тілесних ушкоджень, несумісних із життям – основною причиною смерті став проламаний якимось важким предметом череп жертви.

Потім в місті шахтарів відбулися масові акції протесту щодо бездіяльності влади і правоохоронців, і лише після цього волинські «пінкертони» заворушилися…
Єдиним результатом розслідування справи на сьогодні залишається факт продовження перебування під вартою Назара С. терміном ще на 2 місяці. Але чи вистачить цього часу слідству, щоб однозначно довести або провину Максима Терлецького і Назара С., або визнати, що їх обвинувачують безпідставно.

Та все це не змінить головного: красуня Катерина Литкіна вже в іншому світі…
Світлана КОМА.
На фото Дмитра КУЗНЄЦОВА порталу «Буг» і «Волинських новин»: такою була Катерина Литкіна; терикон, де знайшли тіло вбитої; підозрюваний Назар С.; батьки жертви (справа) показують, де знайшли дитину; могила  Катерини Литкіної.   • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (205) - 45.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (121) - 26.9%