З фіскалами – про кадри і гроші

З фіскалами – про кадри і гроші

В області створять новий громадський орган для фіскалів та громадськості, планують відновити роботу митного поста в Ковелі та скерувати всіх прикордонних «човників» на окрему смугу на пунктах пропуску з Польщею.
«Консультативна рада платників податків» – під такою робочою назвою розпочато процес формування нового консультативно-дорадчого органу при ГУ Державної фіскальної служби у Волинській області. 
Створення консультативно-дорадчого органу ініціюють лідери громадських інституцій Волині, які 19 жовтня ц. р. ухвалили відповідне рішення  на засіданні Громадської ради при ГУ ДФС у Волинській області, яке відбулося під головуванням Володимира Цибульського. 
Процедуру відбору кандидатів на членство у Консультативній раді, проект регламенту її роботи та проект положення на своєму першому засіданні обговорить ініціативна група в кількості 9 осіб, 7 із яких – громадські активісти (Володимир Цибульський, Василь Дутко, Ігор Дильов, Тетяна Іовенко, Юрій Анцух, Володимир Кривович та Іванна Дубинка-Філозоф). 
«Діалог із платниками податків та громадськістю завжди корисний, тому практику зустрічей та взаємного обміну думками варто продовжити в тому форматі, який ви сьогодні запропонуєте», – наводить слова до учасників засідання Громадської ради при ГУ ДФС у Волинській області керівника волинських фіскалів Світлани Савчук відділ організації роботи цієї установи. 
Начальник фіскальної наголосила, що саме підтримка громадськості, їх розуміння та здатність до конструктивного діалогу допомагають фахівцям ДФС в непростий час реформування підвищувати якість своєї роботи та виконувати завдання з наповнення бюджетів всіх рівнів. 

Крім цього, учасники засідання ознайомилися з принципами подальшої роботи в. о. начальника Волинської митниці Віктора Кривіцького – уже шостого за два роки очільника волинських митників. У подальшому, після неодноразових звернень Громадської ради при ГУ ДФС у Волинській області, як повідомив очільник відомства Роман Насіров, призначення керівника Волинської митниці відбуватиметься лише на конкурсних засадах. Наразі ж у Віктора Кривіцького є час, щоб або підтвердити свою здатність працювати на цій відповідальній посаді, або повернутися назад у Вінницю.
Як наголосив Володимир Цибульський, на відміну від двох попередників Віктор Броніславович одразу після прибуття на Волинь задекларував тісний діалог із громадськістю, а також – втілив його в життя. І це – обнадіює.
З виступу Віктора Кривіцького вбачається, що головними пріоритетами для нього стане подальша розбудова прикордонної інфраструктури (добудова пункту пропуску «Устилуг», початок спорудження «Адамчуки-Збереже», а також наближення митних постів на білоруському кордоні максимально до лінії розмежування між країнами), а також – запровадження електронної системи контролю за транспортними потоками і вантажами, що дозволить у повному обсязі отримувати в бюджет податки і збори, як цьому 3 місяці вчили американські інструктори.
Вважаючи, що рівень зарплати рядового інспектора митниці мало впливає на його свідомість, Віктор Броніславович, утім, вважає, що мінімальний рівень легальних доходів треба підняти як мінімум утричі: щоб потенційний порушник потім не виправдовувався малою зарплатою, і щоб офіційних дохід «був адекватним поняттю людської гідності»..
На запитання, чи не піддаватиме переслідуванням понад 400 митників, які публічно виступили за звільнення попередника Олександра Шавлака, новий очільник митниці наголосив:
«На першій же ж зустрічі з керівниками структурних підрозділів я наголосив, прийшов, щоб налагодити конструктивну співпрацю.  Всім треба працювати чітко за вимогами законодавства, і тоді проблем не виникатиме… І переважна більшість нинішніх митників працює саме так!».
Віктор Кривіцький також сповістив, що звернувся до київського керівництва відновити роботу митного посту «Ковель» та запровадити для власників карток «Малого прикордонного руху» окрему смугу для оформлення, аби вони не створювали гігантських черг і не паралізували роботу митників і прикордонників.
Сергій ШРАМЧУК.
На фото Любові ГАРАНІНОЇ: під час засідання; виступ Світлани Савчук.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (212) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27%