Нічний розбій муніципалів і поліцаїв?

Нічний розбій муніципалів  і поліцаїв?

Ця історія може слугувати добрим зачином для чергового детективу, яким зачитуватимуться ще й майбутні покоління. Початок його сюжету поклало засідання виконавчого комітету Луцької міської ради, яке відбулося 7 жовтня ц. р.  А продовжили муніципали і поліцаї…
Саме на ньому було прийняте рішення про демонтаж тимчасових споруд – торгових кіосків на вул. Конякіна, 39 (територія автостанції №1), а саме: кіоски з продажі пиріжків; пива та квасу; тютюнових виробів; фруктів; тютюну, а також «Свіжий хліб», «Волинський пекар», «Теремно», «Хот-дог, піца», «Чудо-піч», «Соломійка», «Солодощі», «Ваш урожай», «Морозиво», «Гурман», «Насіння» та «Черемош».
У документі зазначалося, що власники кіосків мають демонтувати їх протягом 7 днів та привести території у відповідний порядок. В іншому випадку цим займеться муніципальна поліція. Зрозуміло, що така позиція місцевої влади, яка б мала стояти на сторожі інтересів підприємців своєї громади, а не нищити їх бізнес, обурила останніх. За захистом своїх інтересів вони почали звертатися до судових інстанцій. Якими будуть їх рішення, наразі спрогнозувати важко? Але оскільки такі позови є, то зі знесенням треба було почекати. Та, напевно, кіоски вже дуже муляли комусь очі, що прибрати їх вирішили негайно.
 – Десь о пів на дванадцяту з 27 на 28 жовтня мені зателефонувала охорона з автостанції №1 Луцька і повідомила, що на територію об’єкта прорвалася техніка у супроводі працівників поліції, у тому числі і муніципальної, – розповідає голова правління приватного акціонерного товариства «Волинське обласне підприємство автобусних станцій» Іван Потапчук. – Я зрозумів мету цього нічного вояжу, що має усі ознаки бандитського розбою. Приїхали зносити кіоски приватних підприємців, які давним-давно торгують різноманітним крамом на автостанції. Така торгівля дозволена на об’єктах з масовим перебуванням людей. Вона зручна і для пасажирів. Їм не доводиться далеко бігати за гарячим пиріжком чи чашкою кави перед дорогою. Товар на усі смаки під рукою. У середині приміщення можна придбати також періодичні видання журнально-газетного типу та книжкові видання, у тому числі у багатолітнього розповсюджувача преси Василя Феленчака. Ми не проти, аби кіоск з пресою, з якою ми повсякчас дружимо, знаходився зовні.

 – Можливо, кіоски зносять через те, що їх власники не мають дозвільних документів?
– Наскільки я володію інформацією, то 99, а, можливо, навіть 99,9 мають відповідні дозволи, видані місцевою владою, біля керма якої, щоправда, були інші люди. Переконаний, і про це я уже говорив у своєму інтерв’ю вашій газеті, що це виконується чиєсь замовлення. Хтось дуже зацікавлений, аби знищити в Україні малий та середній бізнес, котрий, до речі, за рахунок своїх податків утримує ту владу, яка з ним постійно знаходиться у стані конфронтації. Цим питанням могла б зацікавитися і Служба безпеки України. Власники кіосків, як мені відомо, стверджують, що на місці їх торгових точок хочуть спорудити торговий центр. І ніхто не думає про тих людей, які за рахунок кіосків утримують не тільки свої родини, а ще й дають роботу іншим громадянам. Невже влада зацікавлена у поповненні рядів безробітних, шлях у яких один – на біржу за державними субсидіями? Наш бюджет і так мало не на ладан дихає. Від підприємницької ж діяльності країна, навпаки, має прибутки.
– Іване Матвійовичу, а Ви не допускаєте, що заздрісники є у Вас, мовляв, це ж які гроші там крутяться?
– Та у чому нас тільки не звинувачували? Навіть у тому, що не в повному обсязі сплачуємо податки. А тільки за 9 місяців ц. р. бюджет отримав від нас понад 8 млн грн. Своєчасно розраховуємося й з іншими платежами. Що стосується прибутків від торгових точок, що є на автостанції, то вони досить мізерні – 18 тис. у місяць, а не 5 тис. від одного кіоска, як стверджує у своїй інформації, що розміщена на окремих волинських сайтах, начальник департаменту муніципальної поліції Юлія Сиротинська. Вона звинувачує нас у тому, що обкрадаємо бюджет міста. То для пані Юлії скажу, що ми його наповнюємо. Земля використовується за цільовим призначенням. Крім того, розраховуємося за електроенергію, вивезення сміття. Тож нам лишається гулькін ніс.
– Вам було відомо, що приїдуть зносити кіоски?
– Ні мене, ні начальника автостанції Ігоря Модлу ніхто не інформував, коли  відбудеться «операція» знесення. Вона була засекречена і проводилася інкогніто,  варварськими методами. Під прикриттям ночі діють тільки вовкулаки та бандити. Згоден, що удень багато людей, які створюють підвищену небезпеку. Але віроломно вламуватися у ворота і заходити на приватну територію ще й у супроводі поліції, відштовхувати охоронця – це вже, даруйте, повне свавілля, правовий нігілізм вищої гільдії, владна наглість через край, яким ніякого виправдання бути не може! Ми ж повсякчас декларуємо, що будуємо правову державу. Отакими дикунськими та варварськими методами, про які уже давно забули навіть наші далекі предки?! Усе-таки сподіваюся, що здоровий глузд візьме гору над чиїмись задумами чи амбіціями, у яких власні інтереси стоять на першому місці. Народ правильно підмітив: своя сорочка для більшості людей, все-таки, ближче до тіла. Це тільки колись старше покоління натхненно виводило мелодію: «Раньше думай о Родине, а потом о себе». Нові часи, нові звичаї і нові «патріотичні» вчинки. Рівняння на наших «достойників» найвищого державного рівня! Усе-таки, з голови починає риба псуватися.
Таким чином, нічні події на найбільшій автостанції області викликають як мінімум занепокоєння. Бо, ховаючись за спинами муніципалів і поліцаїв, хтось у луцькій мерії дуже хоче, вочевидь, переділити ринок роздрібної торгівлі. Не виключено, на свою приватну користь…
Нотатки Володимира ПРИХОДЬКА.
На фото автора і Романа УСТИМЧУКА: мирні пасажири автостанції не знають, що на штурм кіосків влада кидає муніципалів і поліцію; Іван Потапчук.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.9%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (210) - 46%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27.1%