Бюро правової допомоги

Бюро правової допомоги

В області працює 14 Бюро правової допомоги, які сприяють пільговим категоріям населення, насамперед – малозабезпеченим.
Відповідно до постанови  Кабінету Міністрів від 11 лютого 2016 р. № 99 «Про реформування територіальних органів Міністерства юстиції України та розвитку системи безоплатної правової допомоги», з метою забезпечення та розширення доступу до якісної безоплатної первинної та вторинної правової допомоги, з 1 вересня 2016 р. у нашій області почали працювати 14 Бюро правової допомоги. Функціонує така структура фактично в кожному райцентрі.
Як пояснюють фахівці, система безоплатної правової допомоги в області складається з 14 офісів, які підпорядковані трьом місцевим центрам (Луцьк, Ковель, Володимир-Волинський). Вони координують свою діяльність із Волинським регіональним центром з надання безоплатної правової допомоги.
Начальник головного територіального управління в області Валентин Кухарик стверджує, що створення бюро не потребувало додаткового фінансування з Державного бюджету, адже кошти, які були необхідні на утримання районних та міських управлінь юстиції, перейшли на потреби бюро, а також приміщення, оргтехніка та інше майно передано від ліквідованих реєстраційних служб.
«Місія системи безоплатної правової допомоги в Україні – захист прав людини шляхом забезпечення рівного доступу до правової інформації та правосуддя, посилення правових можливостей і правової спроможності представників соціально-вразливих груп, територіальних громад та спільнот.
Функції органів Бюро правової допомоги: активне правопросвітництво на рівні територіальної громади; точка доступу до електронних сервісів Мінюсту (в подальшому сервісів усіх державних органів); надання юридичних консультацій (первинна правова допомога); прийом звернень щодо надання вторинної правової допомоги; доступ до адвокатських послуг за державний кошт;  безпосереднє здійснення представництва інтересів клієнта в суді.
«За 2 місяці роботи до бюро правової допомоги звернулося 2236 волинян з віддалених районів області. Усі вони отримали фахові юридичні консультації. Крім того 182 громадян звернулося за отриманням безоплатної вторинної правової допомоги, а для 67 був призначений адвокат. 11 клієнтів виявили бажання скористатися електронними сервісами Мінюсту», – наводить слова Валентина Кухарика відділ інформаційної політики облдержадміністрації.
З-поміж питань, з якими найчастіше звертаються люди до фахівців бюро правової допомоги, можна виокремити звернення учасників бойових дій щодо нарахування та виплати щорічної разової грошової допомоги у розмірі, визначеному Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Крім того, клієнтами бюро часто порушуються питання стягнення аліментів, визнання права спадщини, визнання права власності, стягнення заборгованості за кредитом, встановлення факту, що має юридичне значення, факту належності правовстановлюючого документу, земельних спорів та пенсійного забезпечення.
«Звертаюся до голів місцевих структур влади. Перебуваючи на прийомі з особистих питань у районах і містах, розумію, що дуже мало використовуються можливості Бюро з надання правової допомоги. Коли спілкуєшся з мешканцями, сільським і селищним головою, представниками громадських організацій, розумієш в багатьох випадках, що вони не знають про існування таких структур. А левову частину питань можна було б зняти, проконсультувавшись в бюро правової допомоги. Прошу посилити інформаційну роботу в даному питанні: на сайтах районних державних адміністрацій та на сайті обласної державної адміністрації необхідно ще раз розмістити додаткову інформацію про безоплатну правову допомогу, а також працівникам бюро під час проведення семінарів, конференцій, зустрічей в містах, надавати детальну інформацію про діяльність даного бюро правової допомоги, які знаходяться на відповідній території, – публічно підкреслив голова облдержадміністрації Володимир Гунчик.
«Слід зазначити, що в Україні працює єдиний контактний центр системи безоплатної правової допомоги. Звертатися на гарячу лінію 0 800 213 103 можна цілодобово. Усі дзвінки до контактного центру в межах України є безкоштовними. За рік сюди звернулося вже 115 тис. громадян», – деталізує відділ інформаційної політики облдержадміністрації.
Журналісти «Волинської газети» навідалися в бюро, яке функціонує в м. луцьку на вул. Прогресу. Співробітники на практиці підтвердили теорію про успішну та кваліфіковану роботу. У присутності працівників мас-медіа сюди звернулися чимало лучан, які після завершення візиту демонстрували позитивні емоції, оскільки отримали в Бюро те, за чим прийшли: професійну юридичну допомогу.
Світлана КОМА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.9%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (210) - 46%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27.1%