Пам’ятник… «Бандерівці»

Пам’ятник… «Бандерівці»

Якщо за документами останній модельний ряд автомобілів, який сходив із конвеєра Луцького автозаводу, називався «ЛуАЗ-969М», офіційно – «Волинянка», то серед простих людей його поза очі іменували набагато простіше – «Бандерівкою».
З грудня 1966-го і впродовж усього 2001-го «ЛуАЗ-969М» та пов’язані з ним моделі ще випускалися на Луцькому автозаводі. А потім настав період приватизації державного підприємства, і в серію не пішла жодна з запропонованих конструкторами моделей. У тому числі й «ЛуАЗ-1301», на якому покатався під час візиту на Волинь Віктор Ющенко…
Власне, неперевершені здатності «Бандерівки» фахівці оцінили не лише в мирний час: в період Першої чеченської війни борці за суверенність Ічкерії саме на «Волинянках» здійснювали сміливі рейди до розташування військ російських агресорів, де з близької відстані знищували ворожу бронетехніку пострілами з гранатометів, а потім швидко зникали…

Замість того, щоб зробити ставку на модернізацію першого українського джипа, власники корпорації перейшли на виготовлення в Луцьку з готових комплектуючих інших легковиків, а віднедавна – тролейбусів і автобусів.
 І ось група ентузіастів вирішила спорудити в обласному центрі Волині монумент на честь дешевої, невимушеної в технічному обслуговуванні, доступної за ціною та – найголовніше! – долаючи найстрашніше бездоріжжя машини!
Наразі в Луцьку тривають пошуки місця встановлення пам’ятника. Чи це буде біля головного адмінкорпусу корпорації «Богдан Моторс», чи в іншому місці, наразі невідомо.
Сергій ШРАМЧУК.
На фото Віктора ЛЕВАНДОВСЬКОГО та порталу «Аll-auto.org»:  переобладнаний «ЛуАЗ-969М» у  Сибіру називають «російським всюдиходом»; проект пам’ятника «Волинянці».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (208) - 45.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (122) - 26.9%