Шана героєві, допомога переселенцям і порятунок школи

Шана героєві, допомога переселенцям і порятунок школи

Проблеми переселенців, оптимізація сільських шкіл – головні теми спілкування громади Березної Волі, що на Любешівщині, з народним депутатом України (від УКРОПу) Іриною Констанкевич. Зустріч відбулася цими днями. Але почалася вона з пошанування Іриною Констанкевич світлої пам’яті полеглого Героя АТО Івана Хрупчика.


«Немає школи – немає села»

Школі у селі Березна Воля – понад століття. Вона була відкрита ще за часів царизму – у 1910 році. Директор навчального закладу Любов Зімич розповідає, що зараз у них 43 учні, однак, упродовж наступних років очікують збільшення кількості першачків.

Та через нинішню освітню реформу такі «малі» школи, як ця, можуть опинитися перед загрозою оптимізації, що на практиці означає – скорочення. Тому не випадково, що це питання для педагогів – чи не першочергове.

«Найближча школа від нашого села за 5 кілометрів. Туди пролягає одна з найгірших дорів в районі. Як у разі закриття нашого освітнього закладу туди добиратимуться діти?» – каже Любов Зімич.

Депутат Верховної Ради Ірина Констанкевич зауважила, що укропівці всіляко намагають домогти громадам зберегти школи.

«Немає школи – фактично немає села», – говорить Ірина Мирославівна.

За словами прес-служби облорганізації УКРОПу, саме після втручання народного депутата, вдалося зберегти школу у селі Котуш Камінь-Каширського району. А загалом завдяки укропівцям на Волині від закриття вдалося вберегти 12 малокомплектних навчальних закладів.

Також зауважєтьсяо, що у парламенті Ірина Констанкевич працює в «освітньому» комітеті. За 2 місяці її роботи вже напрацьовано 55 правок до законопроекту щодо освітньої реформи. А нещодавно при УКРОПі створили громадсько-експертну раду з питань освіти, головою якої також обрали Ірину Мирославівну. До складу раду увійшли фахівців у сфері освіти з усіх областей України.

Ціна підтримки державою переселенців – 440 гривень

У селі Березна Воля живе 5 сімей переселенців зі Сходу України. Вони приїхали сюди півтора року тому. Всіх їх об’єднують одні і ті ж самі проблеми: відсутність роботи, фінансова скрута та декларитивна державна підтримка.

«Саме тут у Любешівському районі ці люди знайшли свій другий дім, саме тут їх прихистили місцеві, дали їм дах над головою і все що необхідне для життя. Але усіх проблем  для того, щоб жити хоч трошки краще, вирішити все-таки не вдалось. Тому односельчани і вирішили прийти до громадської приймальні народного депутата із зверненням про допомогу», – розповідає помічник народного депутата України Ірини Констанкевич Сергій Неймарк.

«Дуже важливо, що люди села звернулись з клопотанням про допомогу цим сім’ям. Це свідчить про те, що небайдужість в серцях наших громадян не зникає», – зауважила Ірина Мирославівна.

 Ці сім’ї переселенців, крім однієї, – багатодітні. Деякі, як Наталія Курденицька з Краснодону, що на Луганщині, проїхали три області, поки знайшли постійну домівку. «Я – слюсар газових систем, тому зрозуміло, що роботи в селі за такою спеціальністю не знайдеш», – каже жінка.

Держава ж надає мізерну підтримку цій категорії громадян. Переселенцям виплачується лише 440 гривень на місяць на одну  людину, але, не більше як 2400 на всю сімю. Однак, як пояснює мама п’яти дітей Христина Савченко, навіть ці кошти передбачені лише тим, хто офіційно працевлаштований або перебуває на обліку у центрі зайнятості.

Олена Герман з Донеччини говорить, що разом з чоловіком давно міркують над тим, як відкрити власну справу. Подружжя, хоч і має офіційну роботу, коштів на прожиття не вистачає. Зараз Олена працює економістом, а чоловік – у котельні.

«Хотіли започаткувати власну справу, бо в селі завжди можна щось придумати: чи курчат розводити, чи ще щось. Почали цікавитися грантовими програмами, які спрямовані на підтримку бізнесу внутрішньо переселених осіб. Але зіштовхнулися з проблемою, що всі фонди надають такі кошти з територіальною прив’язкою до конкретних областей. На жаль, Волині серед них –  немає», – цитує прес-служба облорганізації УКРОПу.

Ірина Констанкевич зазначила, що детально вивчатиме це питання і вже скоро запропонує свій шлях у розробці грантових програм для переселенців.

А поки ж, хоч всі сім’ї зі Сходу отримали від народного депутата невелику матеріальну допомогу.

«Люди зі Сходу опинилися у складних життєвих обставинах не зі своєї вини. І держава мала б це розуміти. Бо саме у компетенції нашого Президента та уряду шукати всі можливості та ресурси і для припинення й досі невизнаної російсько-української війни, і для підтримки тих, хто від неї постраждав. А нинішня державна підтримка переселенців – це ніщо інше, як подачка на хліб. Ми проаналізуємо державну політику щодо внутрішньо-переміщених осіб і оприлюднинимо наші ініціативі у вирішенні питань цієї соціальної категорії громадян», – зауважила  Ірина Констанкевич.

Шана полеглому Героєві

«Здавалося б що може бути важливішим, ніж зустріч із громадою, і люди вже чекали з нетерпінням, але… Тільки перетнувши межу села, першим що почули ми, були слова прохання відвезти її на місцеве кладовище. Саме тут 26 жовтня поховали Івана Хрупчика, воїна АТО, який загинув у бою на Сході України. Нажаль, прибути у цей день, щоб розділити біль втрати разом із родиною загиблого не було можливості, тому і вирішила Ірина Мирославівна першочергово вшанувати пам'ять, покласти квіти та прихилити голову перед могилою героя, який боровся до останнього і віддав життя за мирне небо над нашими головами, за рідний край, за Україну. Поклавши квіти на могилу, Ірина Мирославівна вшанувала пам'ять Івана хвилиною мовчання», – написав Сергій Неймарк про ще один хвилюючий момент перебування Ірини Констанкевич у Березній Волі.

Сергій ШРАМЧУК.

На фото прес-служби облорганізації УКРОПу: Ірина Констанкевич у школі с. Березна Воля.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4%
Банкет під час чуми (30) - 60%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 18%
Мені байдуже (1) - 2%