«Крутить» чи «кашляє»?

«Крутить» чи «кашляє»?

Особливості експлуатації автомобільного акумулятора в взимку.
Що в зимовий період зарядки акумуляторної батареї слід приділяти набагато більше уваги, ніж влітку – науково доведений факт. Це особливо стосується рідко експлуатованих автомобілів. 
Коли на вулиці мінусова температура, в автомобілі функціонує набагато більше пристроїв-споживачів електрики. Тому в режимі «корків» (заторів) генератор не здатний забезпечити їх достатньою кількістю енергії. У таких випадках якась частина енергії береться від акумулятора. Наприклад, для легковика середніх розмірів 20 хв. простою в пробці з одночасно включеними двірниками, грубкою, підігрівом скла і музикою віднімає у акумулятора кількість енергії, рівнозначної одному запуску стартера. 
Зарядження
Асортимент різного роду зарядних пристроїв достатній. Однак, незважаючи на це, портал «Акумулятори. Луцьк» пропонує універсальний варіант, який чудово підходить для всіх типів акумуляторів. На зарядному пристрої слід виставити струм –1/10 від ємності батареї в ампер-годинах. У такому режимі несильно розряджена батарея буде заряджена на 80% вже за кілька годин. Можна заряджати і вдвічі потужнішим струмом: це суттєво скоротить час зарядки, однак погано позначиться на довговічності акумулятора. Мабуть, найбільш гуманним способом буде зарядка струмом в 1/20 від ємності. Вона займе 10-12 год., але при цьому батарея буде заряджена практично повністю.
Експлуатація
До речі, взимку електроліт може замерзати у випадку, коли акумулятор буде сильно розряджений. Тому стежити за батареєю в автомобілі потрібно повсякчас. Найкраще, коли машина і акумулятор ночують у теплих гаражах. Але коли відповідних умов немає, то перед запуском двигуна слід кілька хвилин «розігріти» батарею, увімкнувши на кілька хвилин музику чи світло фар.
Підготував Данило ЗАБАЙКАЛЬСЬКИЙ.
На фото з відкритих джерел: узимку акумулятор опиняється і в таких умовах…

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (64) - 15.9%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (187) - 46.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (105) - 26.1%