Міст через Стохід з’єднав два поліські села

Міст через Стохід з’єднав два поліські села

Звести мостову переправу через річку Стохід жителям сіл Малий Обзир та Великий Обзир допомогають лісівники ДП «Камінь-Каширське ЛГ», ДП «СЛАП «Камінь-Каширськагроліс» та ДП «Городоцьке ЛГ».
Головний лісничий ДП «Камінь-Каширське ЛГ» Василь Фіц розповідає, що ці два села належать до однієї Великообзирської сільської ради, з якою у лісівників склалися доброзичливі стосунки. Сільський голова Василь Смолярчук завжди відгукується на прохання лісівників, окрім цього, мешканці сіл працюють у лісогосподарствах Волинського ОУЛМГ. Тож коли Василь Петрович звернувся із клопотанням виділити лісоматеріали на будівництво мосту, лісівники пішли назустріч.
Свою частку будівельних матеріалів виділили також ДП «СЛАП «Камінь-Каширськагроліс» та ДП «Городоцьке ЛГ». Лісівники й допомогли у будуванні мосту.
Наразі, за словами сільського голови, встановлено опори та балки, мостом не те що можна пройти, але тепер він придатний і для проїзду машин.
Але роботи триватимуть, адже, щоб добратися від Великого Обзира до Малого Обзира, потрібно подолати декілька рукавів Стоходу. У народі дорогу з села до села здавна називають Мостками. Діти Малого Обзира, які ходять до школи у Великий Обзир, щодня долають три містки. Не могла доїхати у Малий Обзир і машина швидкої допомоги. А нещодавно один із переходів став зовсім небезпечним. Тож місцеві люди, заручившись допомогою довколишніх лісництв, взялися самі оновлювати мости, щоб дітям було безпечно ходити і лікарська допомога хворим могла надійти вчасно. З районного бюджету змогли виділити на матеріали лише 7 тис. грн, хоча потрібно значно більше. Тим не менше, один новий міст уже випробувано і сільські мостобудівники переконалися, що їм ця справа під силу, адже в обох селах живуть майстровиті люди.
– Село Великий Обзир тепер переживає не найкращі часи, – розповідає головний лісничий ДП «Камінь-Каширське ЛГ» Василь Фіц. – Чимало хат стоять пусткою. Значно поменшало жителів. А раніше це було одне з найперспективніших поліських сіл. Із нього вийшло багато відомих людей, які свого часу вступили до престижних українських вишів і роз’їхались по всій Україні.
Лісівники вболівають за долю малих поліських сіл і намагаються зробити все від них залежне, аби вони відроджувались і мали перспективу.
Сергій ЦЮРИЦЬ.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4%
Банкет під час чуми (30) - 60%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 18%
Мені байдуже (1) - 2%