Шанс на прорив

Шанс на прорив

3 вересня у м. Нови Сонч, що неподалік Кракова, розпочав роботу VIII Економічний форум молодих лідерів, який зібрав представників недержавних громадських організації майже з усіх країн континенту. Під егідою «Форуму українських журналістів» у Волинській області, що тісно співпрацює з «Європейським домом зустрічей – Фундацією Нови Став» на чолі з Міхалом Войціком, у представницькому заході взяла участь і група представників мас-медіа нашого краю.

Як зазначили організатори, цьогоріч у розкішному, з майже столітньою історією приміщенні Центру культури «Сокул» зібралося понад 300 молодих лідерів та журналістів. І це засвідчило, що справа зміни Європи на краще, розширення кордонів ЄС та поглиблення співпраці з країнами-сусідами, знаходить усе більше симпатиків. Як доказ цьому – доволі потужне представництво на заході поважних гостей. 
Зокрема привітали учасників віце-маршалек Малопольського воєводства РП Войцех Козак, віце-Президент міста Ричард Новак, голова фундації «Youth of Aktion» Томаш Братек і депутат Марта Мордавська.
Окрім цього, тривалий виступ та відверте спілкування з присутніми мав віце-прем’єр-міністр Польщі Януш Пєхочинські, який наголосив: «Україна і Білорусь ще відбудовують свою державність. Їм доводиться часом у дуже важких умовах захищати національну ідентичність… До країн, які є сусідами для Євросоюзу, треба здійснювати політику партнерства, подавати руку допомоги, а не діяти з позиції диктату та сили. Тому для всіх важливо, щоб політика активної держави базувалася на роботі активних громадян!»
Проте з особливим інтересом присутні поспілкувалися з віце-прем’єр-міністром України Олександром Вілкулом. Хоча робочими мовами форуму були польська, англійська та російська, наш урядовець говорив лише українською, що викликало бурхливі оплески. 
Розповівши, як до 39 років пройшов шлях від робітника до урядовця, він зазначив: для нинішньої влади в Україні економіка, звичайно, головний пріоритет, але – лише як засіб покращити добробут населення. 
«Для нас європейська інтеграція України – головний міжнародний пріоритет! – наголосив Олександр Вілкул. – Планується, що в листопаді у Вільнюсі таки буде підписано історичний документ – про асоціацію України з Євросоюзом. Це такої величини угода, якої ще ЄС не ухвалював ніколи за свою історію. Впевнений, що це вигідно обом сторонам… Правда, стосунки з Митним Союзом та Росією є теж важливою частиною економічних взаємин України з іншим світом. Ми в наших східних партнерів не просимо ніяких преференцій: лише прагнемо, щоб усе відбувалося на основі документів СОТ і ВТО».
Оскільки майже жодна офіційна поїздка українських урядовців не обходиться без запитань про долю Юлії Тимошенко, то про це Олександра Вілкула також запитали. На що почули відповідь: «В Україні зараз тривають великі процеси змін у законодавстві, що адаптовує його до європейських стандартів. До цього спонукає політична воля Президента Віктора Януковича… Тому ми розуміємо, що із ситуації, що склалася навколо Юлії Тимошенко, повинен бути вихід. Але це питання перебуває виключно в юридичній площині».
Щодо стратегічних завдань, то Олександр Вілкул висловив сподівання: нашій державі вдасться отримати право на проведення Зимових Олімпійських ігор у 2022 р. Це дозволить не лише покращити спортивну інфраструктуру Львівської, Тернопільської й Івано-Франківської областей, але й потужно простимулювати розвиток усієї Західної України. Особливо – в розвитку інфраструктури, і в першу чергу – капітальної реконструкції автомобільних доріг, для чого потрібні час та потужні інвестиції. А цей сегмент чи не в першу стосується й мешканців Волині.
Володимир ДАНИЛЮК.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%