Філософським шляхом Шиллера

Філософським шляхом Шиллера

Літні курси, програми обміну, стажування за кордоном завжди були популярні серед активних студентів. Це чудовий спосіб отримати нові знання, познайомитись із цікавими людьми та просто відпочити і відвідати нові країни та міста. Студентка Інституту іноземної філології СНУ ім. Лесі Українки Марія Семенова відвідала школу вивчення німецької мови і з радістю погодилась поділитись своїми враженнями та досвідом.                                         
– Ви відвідали літню школу вивчення німецької мови по стипендії DAAD (німецька служба академічних обмінів). Розкажіть, які документи потрібно зібрати та які етапи пройти, щоб потрапити на ці курси?
– Перш за все, необхідно заповнити аплікаційну онлайн-форму, відтак  здати цілий пакет документів, куди входять рекомендація викладача, сертифікат здачі іноземної мови, копії залікової книги та шкільного атестата, довідки з університету. Все у перекладі. І, звісно, найважливішу роль відігравав мотиваційний лист, у якому студент мусив докладно пояснити, чому саме він повинен стати стипендіатом програми та що для нього означає Німеччина і можливість навчатись там. 
–  Розкажіть, до чого варто бути готовим студенту, який вперше братиме участь у подібних програмах? 
– Щонайперше до того, що тебе кидають в  іноземне оточення, де практично ніхто не володіє українською мовою. Крім того, варто пам’ятати, що кожна нація має свої звички і характер, і не завжди те, що є характерним для України, є характерним і для іншої держави. 

– Чи легко вам було знайти спільну мову з іншими учасниками програми? 
– Так. Я познайомилась з багатьма людьми різних національностей, і кожна людина була по-своєму особлива. Але не було ніяких труднощів у тому, щоб знайти спільну мову. 
– Які варіанти проведення вільного часу пропонують організатори програми? 
– Їх є велика кількість. Серед них – різноманітні воркшопи (колективні навчальні заходи, учасники яких отримують нові знання і навички в процесі динамічної групової роботи). Наприклад, театральні та музичні дійства, семінари для тих, хто хоче вивчати іноземну мову більш поглиблено. Були можливості відвідувати різні країни. Ми мали декілька екскурсій до Франції. Одним із улюблених воркшопів були танці. Кожного понеділка нас навчала викладач, яка є заслуженою артисткою у сфері спортивних бальних танців. 
– Розкажіть, як проходили самі заняття по вивченню німецької мови?
– Заняття тривали три години. У нас була невеличка перерва, під час якої ми могли перекусити щось. Кожен студент мусив здавати тест у два етапи: усний та письмовий. За його результатами нас розподілили по різних класах. Кожному видали свої підручники, і вже по них ми мали основну практичну діяльність. 

– Що найбільше запам’яталося? 
– Враження залишилися найтепліші. Всі ми були згуртовані. Куратори робили усе можливе, щоб забезпечити для нас не тільки навчання, але й чудовий відпочинок. Найбільше запам’яталися походи у гори, на так званий «філософський шлях», по якому проходили у свій час Шиллер, Гете, Ніцше. А також поїздки на катерах, екскурсії у німецькі міста Кельн і Гамбург, у Францію до Страсбурга та інше.  І, звісно, наш заключний вечір, коли куратори підготували для нас чудове шоу, яким ми мали можливість насолоджуватись. 
– Щоб ви хотіли порадити студентам, які планують взяти участь у подібних програмах?
– Декотрі студенти бояться подавати мотиваційні листи і документи на такі програми. Для тих, хто ще не був за кордоном, це може здатися трохи важким. Та завдяки цій програмі можна поглибити знання мови, дізнатися щось нове про інші країни, познайомитись із цікавими людьми і зібрати досвід, який потім зможеш поширювати навіть серед українських студентів. 
Тому їдьте, насолоджуйтесь цими прекрасними можливостями, які дає для нас Європейський Союз, і поглиблюйте свої знання! 
Інтерв’ю вела Валерія Нестеренко.  
Фото Марії Семенової.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%