Осівецька метаморфоза

Осівецька метаморфоза

Як уже неодноразово повідомляла «Волинська газета», серед завдань нинішньої влади області залишається розбудова шкільної інфраструктури. Зокрема – зведення нової школи в с. Осівці Камінь-Каширського р-ну. 

Як це часто буває, публічне обговорення цієї проблеми на шпальтах нашого видання розпочалося вже давно, але через певну нерозторопність інформаційних ресурсів виконавчої влади нашого краю про те, як проблему вирішують, мало хто дізнався. І якщо про це не повідомили «Волинську газету», редакція якої розташована в Луцьку, то чи варто дивуватися, що в далекому поліському селі про це довідалися ще з більшим запізненням?
Отже, спорудження осівецької школи було внесене окремим рядком до Програми соціально-економічного розвитку області як першочергове. Проте багато чого в наш час залежить не тільки від програм та бажань, але й від наявності реальних коштів. А це – ні мало ні багато – 20 млн грн! Тому на центральному рівні було погоджено: з допомогою держави старт робіт заплановано на 2014-й. 
Якщо ж  говорити про внесок самої осівської громади в справу будівництва нового «храму знань», то тут їй похвалитися нічим. Бо й оформлення земельної ділянки для нової споруди, і виготовлення проектно-кошторисної документації не вартувало мешканцям села фактично нічого. А от активність невелика частина невдоволених проявила зовсім в інший спосіб: не почувши вичерпної відповіді від тих, хто реально вирішує цю проблему та наслухавшись лозунгів тих, хто цим не займався і займатися не буде, частина людей вирішила вдатися до демаршу. Тому за дорученням голови облдержадміністрації Бориса Клімчука 2 вересня в селі запрацювала група фахівців із управління освіти та науки, департаменту ЖКГ та будівництва облдержадміністрації: вивчали можливості планування та фінансування спорудження цієї школи в наступних бюджетних періодах.
Але поки спеціалісти вивчали всі реальні варіанти перетворення довгобуду на сучасну простору школу, до справи долучилися любителі смаженого. І полетіли з різних трибун гнівні заяви, і посипалися звернення в різні інстанції… Мовляв, в Осівцях школи нема, а ви всі – бездієте…
Якщо хтось думає, що питання порядку денного чергових засідань Кабінету Міністрів України приносять із вулиці чи озвучують на мітингу, то він глибоко помиляється. Їхній перелік вивчається та подається на стіл Миколі Азарову за чітко розробленою процедурою. Тому можна не сумніватися, що проблема школи в Осівцях була розглянута за активної участі виконавчої влади нашої області. В усякому випадку, саме цього ж дня, 5 вересня, «Волинська газета» під заголовком «Школа в Осівцях буде!» надрукувала розмову з головою Камінь-Каширської райдержадміністрації Іваном Вовком, яка відбулася кількома днями раніше. Іван Іванович сказав чітко і ясно: історія довгобуду розпочалася 19 років тому, у 2012-му він як керівник виконавчої влади району вніс цей об’єкт у цільову програму, а в 2014-му заплановано розпочати реалізацію проекту.
Того ж 5 вересня Департамент інформації та комунікацій із громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України сповістив довгождану новину: Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив вжити невідкладних заходів для забезпечення належних умов навчання дітей у двох школах на Івано-Франківщині та Волині. Щодо нашого краю, то йшлося саме про осівецьку. 
Оскільки у попередні роки діти навчалися в аварійних приміщеннях, що не є шкільними за призначенням, то для виконавчої влади держави всіх рівнів цілком зрозуміло: ситуація викликала справедливі нарікання батьків.
«Глава уряду доручив Міністерству освіти і науки разом з обласними адміністраціями вжити термінових заходів із виправлення ситуації та зробити адміністративні висновки щодо тих, хто відповідає за незадовільну підготовку до навчального року, – деталізував інформаційний департамент КМУ. – Прем’єр-міністр також доручив Міністерству фінансів у співпраці з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства передбачити кошти для будівництва шкіл у необхідному обсязі за рахунок Державного фонду регіонального розвитку». 
Тому, щоб повідомити про алгоритм вирішення цієї проблеми, 6 вересня в с. Осівці приїхав голова облдержадміністрації Борис Клімчук. 
«Я так само, як і ви, переймаюся тим, що у селі немає повноцінної школи. Однак запевняю, що докладу максимум зусиль для її будівництва», – наголосив голова облдержадміністрації.
Спілкуючись із людьми, Борис Петрович підтвердив рішення звести в Осівцях загальноосвітню школу I-III ступенів загальною потужністю на 296 місць. Як інформує прес-служба облдержадміністрації, дитсадок тут не будуватимуть, адже діючий – комфортабельний та просторий.
Цікаво, що ті, хто насправді намагався погріти руки на «Осівецькій метаморфозі» й хто ніколи не переступав порога кабінету Миколи Азарова, навіть за таких обставин спробував здобути сумнівні політичні дивіденди. Наприклад, один із нардепів, який має зовсім відділений стосунок до проблематики розбудови волинських шкіл, узяв та й заявив одному з місцевих порталів: «Сьогодні вже є багато охочих присвоїти собі звання «рятівників» і «благодійників». Зараз, коли на рівні Кабінету Міністрів вирішується фінансування будівництва школи, і губернатор Клімчук, і інші, нижчі рангом чиновники будуть бігти один перед одним до батьків і бити себе в груди: мовляв, «ми досягнули, щоб уряд виділив кошти».
А щодо Бориса Клімчука, то, перебуваючи в с. Осівці, він запевнив людей, що знайомий із Миколою Азаровим понад 20 років і що «Микола Янович запам’ятовує все». 
«Перший тайм ми вже відіграли, але попереду ще другий!» – насамкінець зауважив керівник виконавчої гілки влади області, маючи на увазі, що селяни можуть розраховувати на достатні фінансові ресурси, необхідні для спорудження тут за два наступних роки нової школи. На що люди відповіли щирими оплесками.
Тож із минулої п’ятниці школярі в с. Осівці теж розпочали свій шлях до Країни знань. І недалекий той час, коли стане він для них набагато комфортнішим. Таким, як у їхніх однолітків із інших населених пунктів Волині, де за останні роки або капітально реконструйовано, або заново споруджено багато шкіл та дитячих садків.
Роман УСТИМЧУК.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (164) - 30.8%