Капітал для майбутнього

Капітал для майбутнього

Нещодавно СНУ ім. Лесі Українки приймав гостей. Тут відбувалося 11-те засідання Консорціуму українських і Варшавського університетів. Серед учасників – НУ «Києво-Могилянська академія», «Острозька академія», Житомирський державний, Камянець-Подільський, Прикарпатський, Харківський, Тернопільський, Чернівецький національні університети. Серед поважних гостей – Генеральний консул РП у Луцьку Беата Бживчи, академік НАНУ Микола Жулинський, президент Волинської торгово-промислової палати Сергій Науменко. 

– Східноєвропейський університет належить до одних із кращих вишів Західної України, – поділився думками голова Консорціуму, ректор Варшавського університету Мартін Пались. – Співпраця між нами є дуже важливою. Це й обмін студентами та науковцями, взаємодія у різноманітних проектах.
Оскільки Консорціум зібрався у бібліотеці СНУ, то Мартін Пались наголосив на схожості книгозбірень обох університетів (хоча є розбіжності – в технічному оснащенні), бо головна діюча особа тут – книга. Тож важливе завдання всіх бібліотек – зростання кількості літератури. 
На правах господаря до учасників із вітальним словом звернувся ректор СНУ ім. Лесі Українки Ігор Коцан:
– Співпраця польських і українських університетів є сьогодні надзвичайно актуальною. Завдяки Консорціуму можемо планувати та реалізовувати цілі, які є найважливішими для розвитку наших навчальних закладів на шляху до євроінтеграції.
Продовжила думку Ігоря Коцана Беата Бживчи, наголосивши:
– Співпрацюючи у сфері освіти та науки, Україна та Польща роблять потужний внесок для майбутніх поколінь. Багато українців навчається у Польщі, але й громадяни нашої держави здобувають знання у вашій державі. Радує, що цей обмін є постійним та необмеженим. 
Радник Надзвичайного і Повноважного Посла РП в Україні з питань освіти і науки Анна Кузьма розповіла про започаткування Міністерством закордонних справ і Міністерством науки та вищої освіти Польщі нової стипендіальної програми – ім. Стефана Банаха, яка пов’язана не тільки з гуманітарними науками, а й із економікою, соціологією, аудитом тощо. Цьогоріч є 50 місць, наступного – кількість зросте до 100. Анна Кузьма висловила сподівання, що Консорціум стане ще більш серйозним інструментом впливу на розвиток науково-освітньої українсько-польської співпраці. 
Директор Центру «Східних студій» Ян Маліцкі інформував про стан реалізації магістерської програми в Україні. Зокрема цьогоріч є 18 кандидатів із різних університетів, наприклад, із СНУ – 2 студенти. Згодом учасники Консорціуму мали змогу обговорити низку пропозицій від Східноєвропейського, Житомирського, Харківського національних університетів щодо нових стипендіальних програм, створення діючого інтернет-форуму, проведення Студентської літньої школи, студентських спільних он-лайн конференцій тощо. Президент НУ «Києво-Могилянська академія» Сергій Квіт запропонував наступне засідання Консорціуму провести у виші, який він очолює.
Наш кор.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%