«Отара» за «вівцю» не відповідає?

«Отара»  за «вівцю»  не відповідає?  Безкінечні та майже сімейні «посиденьки» в суді: взяв чиновник і його дружина хабар чи ні?!

Тривають безкінечні судові засідання щодо справи «Сім’ї Третяків». Нагадаємо, 18 січня 2016 р. співробітники Служби безпеки України спільно з Національною поліцією та прокуратурою спіймали на хабарі заступника голови Ківерцівської райдержадміністрації Сергія Третяка.
Чиновника правоохоронці зловили «на гарячому». Гроші вилучили. Посадовцю оголосили про підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.
Крім того, в ході досудового розслідування правоохоронці з’ясували, що до махінацій причетна і його дружина – депутат Ківерцівської райради від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Тетяна Третяк. Жінці оголосили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27 (Види співучасників), ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального Кодексу України.
Під час28 листопада засідання досліджувалися письмові докази, представлені прокурором. Серед них була заява директора ТзОВ «Укрпат» Руслана Бокія на ім’я начальника СБУ від 10 грудня 2015 р. Підприємець зазначив, що протягом жовтня-грудня 2015 р. неодноразово звертався до відділу освіти Ківерцівської райдержадміністрації з метою взяти участь у тендері на закупівлю цією установою палива на 2016 р. За його словами, тоді діючий (згодом – звільнений Валерієм Ткачуком) заступник голови райдержадміністрації Сергій Третяк, який був куратором відділу освіти, постійно втручався у процес, створював перешкоди для участі підприємства у тендері та схиляв заявника до корупційних дій. Для позитивного вирішення справи Сергій Валерійович ніби то вимагав 10% від тендеру, очікувана вартість якого складала приблизно 400 тис. грн (тобто, майже 40 тис. грн). 

Адвокати підсудних висловили припущення, що дата на заяві була виправлена з числа 11 на 10, а це – суттєвий аргумент на користь того, що Сергій Третяк ні в чому не винен.
Також до справи приєднали протоколи вилучення (10000 грн купюрами номіналом по 100 грн), отриманням коштів (30000 грн по 500 грн) та протоколи проведення експертиз. Загалом прокурор відмітив, що таких протоколів нараховується 20-30 штук.
Сторона захисту вказала на певні неточності. Так, вони відмітили, що 3 з зачитаних протоколів складалися однією службовою особою, у той же день і у той же час. На їхню думку, ці документи містять ознаки фальсифікації. До того ж, до справи не доєднуються першоджерела, а лише носії з відібраною інформацією. Адвокати висловлюють занепокоєння, чи справді вказана службова особа проводила дані слідчі дії і чи дійсно вилучалися технічні засоби?
Прокурор у свою чергу пообіцяв пояснити ці неточності. Але через брак часу в судді, розгляд справи перенесли на 5 грудня ц. р. 
Головуючий прийняв рішення частково задовольнити надані прокурором докази та додати їх до справи, а носії інформації долучити до справи, але провести їх додаткове дослідження на наступному засіданні.
Зважаючи на те, що процес уже триває практично півроку, виникає питання, скільки ще тягнутимуть «кота за хвоста»? Тим паче, що громадськість повинна нарешті дізнатися, чи Сергій і Тетяна Третяки справді винні в отриманні неправомірної вигоди, чи їх хтось «підставив» із вищестоячого начальства не лише в м. Ківерці, але навіть у м. Луцьку?
Бо ж з якої це причини безпосередній керівник Сергія Третяка – голова Ківерцівської райдержадміністрації Валерій Ткачук в присутності ще одного екс-соратника підозрюваного – першого заступника Юліана Трачука буквально за кілька днів після резонансного затримання охарактеризував Сергія Валерійовича «поганою вівцею», від якої «владна отара» оперативно відхрестилася?

На ці питання могло дати відповіді наступне судове засідання. Заплановане на 5 грудня. А понеділок, як відомо, день важкий…
Так воно і вийшло. Судове засідання, яке повинно було тривати 3 години, завершилося за 40 хвилин. Суд розглянув надані прокурором письмові докази, які ще залишилися нерозглянутими з попереднього засідання. Серед них були документи про призначення Сергія Третяка на посаду та розподіл повноважень між ним та головою Ківерцівської райдержадміністрації. Адвокат обвинуваченого відмітив, що конкретного пункту щодо впливу на проведення тендеру у відповідних документах не вказано.
Також було озвучено протокол наради, яку проводив обвинувачений. За протоколом від 10 серпня 2015 р., Сергій Третяк доручив начальнику відділу освіти райдержадміністрації Миколі Грибуку підготуватися до опалювального сезону та взяти на контроль своєчасне проведення тендерних процедур, у тому числі і в закупівлі палива. Зачитали і список членів тендерної комісії. Варто відзначити, що імена обвинувачених там не зазначалися.
До справи приєднали і документи, подані підприємствами та організаціями для участі у тендері. Адвокат обвинуваченого вказав на відсутність документів, які б визнали тендер незаконним, а також відмітив, що найкращою за ціновою пропозицією було спочатку визнано «Преміум-сервіс», але через його відмову місце переможця зайняв уже раніше згаданий «Укрпат».
Розглянули та доєднали до справи і особистісні характеристики. Жоден з обвинувачених не був раніше судимим, не стоїть на обліку у наркодиспансері чи психлікарні, сусіди та співробітники відгукуються про підсудних, як про порядних людей.
Розгляд аудіо- та відео- доказів через відсутність необхідної техніки перенесли на 7 грудня. Самі обвинувачені задоволені присутністю журналістів на судових засіданнях та запрошують відвідати наступні. Свою участь у процесі не коментують, посилаючись на можливість присутніх самостійно ознайомитися зі всіма наданими доказами під час судового процесу.
Тяганина продовжується… .
Ольга КОНОНЧУК.
На фото з архіву і автора: передвиборна агітація Тетяни Третяк; у залі суду – головуючий Вячеслав Покидюк, секретар засідання та прокурор; Сергій і Тетяна Третяки.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (209) - 46%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (122) - 26.9%