СПАС – сила у єдності!

СПАС –  сила у єдності!

На Волині створили нову Громадську спілку. 

«Самоврядна Перша Аграрна Спілка», а саме так розшифровується абревіатура СПАСу, об’єднала власників найпотужніших сільськогосподарських підприємств. Справжні господарі будуть дбати не лише про окремі господарства, але й про всю стратегічну для області галузь та волинське селянство.
1 грудня у Луцьку в урочистій атмосфері за круглим столом був підписаний Меморандум про співпрацю. Це відбулося у конференц-залі ГО «Волинський поступ», люб’язно наданому найкращим агровиробникам області. 

Цьому передувала велика підготовча робота, яку провів виконавчий директор новоствореної Спілки Володимир Мельникович разом із ініціативною групою. Їм вдалося консолідувати спільні зусилля та знайти аргументи до об’єднання китів аграрного сектору Волині. 
Серед засновників – Олександр Андріанов («КамАЗ-Агро»), Євген Дудка (ТзОВ «Волинь-Зерно-Продукт»),  Віталій Заремба (ТзОВ «Романів»), Валентина Здрилюк (СГ ПП «Дружба»), Святослав Карбовський (ТзОВ «Лище»), Володимир Кучера (СГ ПП «Несвіч»), Анатолій Никонюк (ТзОВ «Городище»), Іван Смітюх (ТзОВ ім. Лесі Українки), Василь Тарарай (ПО СП ім. Івана Франка), Андрій Турак (ПО СГ ім. Шевченка), Євген Шелепіна (фермерське господарство Євгена Шелепіни), Віктор Шумський (СГ ПП «Рать»). 
З поважних причин не зміг взяти участь у засіданні один із фундаторів – директор ТзОВ «П’ятидні» Валерій Діброва. Також із вагомих підстав – голова облдержадміністрації Володимир Гунчик. 
На установче засідання СПАСу завітали голова обласної ради Ігор Палиця, голова територіального відділення ВГО «Асоціація платників податків» Петро Пилипюк, голова правління Волинського обласного об’єднання роботодавців Володимир Цибульський

І ось проголошено Меморандум: 
«У час доленосних для України випробувань, реформування інститутів держави, становлення і розвитку громадянського суспільства, ми, свідомі того, що тільки через єднання і порозуміння, через відкритий та конструктивний діалог, взаємну довіру, через опору на власні сили можна навести лад та далі будувати спільний дім, рідний край, нашу державу, створили громадську спілку «СПАС» (Самоврядна Перша Аграрна Спілка).
Розвиваючи аграрний бізнес, створюючи робочі місця, працюючи на благо територіальних громад та Волинського краю, ми прагнемо об’єднаними зусиллями сприяти розвитку волинського села, поліпшення добробуту селян, запобігати рейдерству, нечесній конкуренції, незаконному тиску на бізнес.
Ми об’єдналися на засадах добросусідства, доброчесності,справедливості, добровільності, самоврядності, рівності перед законом, позапартійності, відсутності майнового інтересу, прозорості, відкритості, публічності, взаємодопомоги та взаємовиручки.
Переконані, що громадська спілка СПАС стане майданчиком для налагодження партнерських, цивілізованих стосунків між господарствами та підприємствами, створить умови для конструктивного діалогу підприємців з владними органами, допоможе вирішувати суперечки та залагоджувати конфлікти, дозволить залучати кваліфікованих фахівців для розв’язання проблем та формування підвалин стабільного поступального розвитку кожного підприємства, кожної громади.
Ми, засновники громадської спілки СПАС, є відкритими для всіх, хто сповідує наші принципи, поділяє цілі та готові до співпраці заради благополуччя Волинського краю».

Фундатори ставлять підписи під Меморандумом. І документ автоматично вступає у дію. 
Чи не найкраще висловив сокровенні думки кожного головуючий на засіданні та один із ініціаторів об’єднання справжніх господарів Євген Дудка, який, відкриваючи перше робоче засідання СПАСу, мовив: 
«Ми – господарі! Кожен довів це своєю працею на своєму підприємстві. Ми покликали успішних людей, щоб відстоювати найбільші цінності, які є в наших сім’ях, родинах, в Україні. Це і висловлено у нашому Меморандумі». 
«Для мене честь бути серед вас, – підкреслив Петро Пилипюк. – Коли Україна в біді, повинні об’єднуватися Люди з великої літери. Можна і треба гуртувувати в ім’я великої ідеї…»  
«Коли об’єднуються люди, що годують волинян і Україну, можна буде реалізувати всі задуми, – наголосив Володимир Цибульський. – Як голова правління обласного Об’єднання роботодавців і перший заступник голови ради Федерації роботодавців України гарантую повну підтримку і особисто готовий підставити власне плече. Просто сказати, що створена Спілка, поки що мало: треба утвердитися, об’єднати більше підприємств, хоча й і з таким складом засновників ви будете успішними».
«Я бачу вашу силу у єдності!, – привітав СПАС голова обласної ради Ігор Палиця. – Коли будете сильними, вас ніхто не переборе. Треба бути разом. І спільно працювати на благо Волинського краю на основі повної довіри та поваги».
Про Довіру варто сказати більше. Вона панувала за цим круглим столом. Відчувалася у жестах, словах, поглядах, навіть одязі, бо лише Віталій Заремба прийшов, що мовиться, при краватці (прямо з сесійної зали облради), інші одяглися на цю зустріч дуже просто, підкреслюючи тим самим довірливий формат новоутвореної аграрної Спілки. 
Звісно, людям бізнесу доводиться між собою конкурувати, мати свої секрети, друзів, прихильників, недругів а то й ворогів. Не виняток і волинські аграрії. Та створення Спілки перенесло це на другий план.  
Тож Ігор Палиця (а відчувалося, що він у цьому колі фахівців виконував також місію одного із провідних знавців українського бізнесу, а не лише керівника органу представницької влади Волині), висловив навіть тезу, що у жодній іншій області України такого гуртування просто не могло би бути. А ще передбачив майбутні «притирки» і «обопільні поступки», без чого не обходиться жодна велика вартісна справа, але, висловив думку, що у порівняні з досягнутим – це вже сущі дрібниці. І заговорив про виклики найближчих років, і стало зрозуміло, що волинські аграрії таки здорово випереджають свій «український час»! Якоїсь миті навіть здалося, що всі перенеслися так років на десять уперед, і цей круглий стіл із розряду пілотних, принаймні, як мінімум модерних подій українського бізнесу.
А далі модераторами «Хлібного» круглого столу» і фактично першого робочого дня Аграрної асоціації стали гості – Ігор Палиця, Петро Пилипюк і Володимир Цибульський
Щонайперше, з уст Володимира Івановича прозвучала теза про те, що у світі чотири-п’ять років тому розпочалася третя науково-технічна революція, яка до невпізнання змінить світ вже у найближче десятиріччя.
– Яким буде найближче майбутнє, знають, можливо, п’ять-шість найуспішніших корпорацій світу, – мовив на це голова обласної ради
За його словами, нанотехнології будуть змінювати життя, і цьому нема ніякої ради. Це потрібно сприйняти, як невідворотне, і бути готовим до активності в нових умовах. Невідворотною, вважає, Ігор Петрович і глобалізацію світу, а також «прихід» великого європейського, а, можливо, і світового бізнесу на волинські ринки за землею і намаганням встановити своє порядкування та правила гри. Поодинці (якими б не були багатими  і сильними волинські аграрії!) відстояти свої права на землю і права на вільну працю ніхто не зможе. Потрібні єдність, рішучість, об’єднання капіталів. Рейдерство і навіть розбій, що знову повертаються в країну і тягнуть її назад, у 90-ті, також можна здолати, коли усі будуть за одне та гуртом відстоюватимуть інтереси селян. Тоді й про розвиток легше думати.
Петро Пилипюк попри це наголосив, що усім разом буде легше і долати шлях у Європу, бо цьому також нема альтернативи. Розповів, як це робив «Модерн-Експо» – тепер одне з найуспішніших у Європі підприємство, очолюване Петром Павловичем.
А Володимир Цибульський у цьому контексті заговорив про менеджмент і логістику на прикладі очолюваного ним заводу з виробництва підшипників, продукцію якого купує 133 країни світу, та закликав до швидких і рішучих дій. І лише у цьому випадку успіх буде можливий.
Розмова зайшла про переваги і можливості об’єднаного господарювання. Хтось із присутніх висловив думку, що гуртом можна буде купити потрібні заводи і виробничі потужності, зерновози, залізничні вагони, аби мати власну переробку і свободу дій. 
Звісно, йшлося й про одвічні людські і родинні цінності, що притаманні саме Волині – як найдавнішому державотворчому краю. Відчувалося щире вболівання не стільки за власний бізнес і родини, хоч і ці питання легко окреслили присутні, як за увесь свій край і його людей, Україну та її місце у світі. 
Відчувалася тривога і певна недовіра до дій деяких сучасних посадовців, які від імені держави приймають закони, що підкошують «годувальників нації». «Хлібні лицарі» не скаржилися на державу, бо звикли покладатися на себе та працьовитих селян, тож, не чекаючи на сприятливі закони та прихильні дії чиновників і правоохоронних органів, вони об’єднуються, щоб знову ж таки захистити права своїх людей на землю,  працю та гідне життя і саму державу. І це роблять волиняни, допомагаючи українським військовим на Сході України. 
Слід розуміти, що настали такі часи, коли сумлінним платникам податків потрібно думати про самозахист, зокрема, створення охоронної фірми, яка б унеможливила рейдерство і наїзди озброєних бандформувань. 
Андрій Турак не без гіркоти підкреслив: 
«У всіх учасників СПАСу спрацював інстинкт самозбереження, який об’єднав їх у Громадську спілку. У цей складний час може статися так, що хтось може прийти, наприклад, у моє господарство і забрати все, що будувалося роками. І що ти сам будеш робити у такій ситуації? Ми лише гуртом зможемо себе захистити!».
Був солідарний з ним і Віталій Заремба
«Я вважаю, що потрібно ставити перед собою цілі, аби іти далі. Будемо об’єднувати ресурси, щоб вирішувати складні питання. Я сам змушений зараз оборонятися від нецивілізованих «заходів». Гуртом, звісно, ми зможемо ефективніше себе захистити. Спасибі усім величезне за те, що об’єдналися!»
І ще приємно здивувало, що навіть у цих складних обставинах волинські аграрії своє майбутнє пов’язують із розвитком успішної і правової держави: буде Україна, буде і їхній бізнес.
Євген Дудка, який головував на цьому першому засіданні, декілька разів наголошував: 

«Лише в єдності – сила. Ми – волиняни – споконвіку були господарі. І задля стабільного розвитку аграрного сектора області «перші» люди краю вирішили діяти спільно, і вирішувати всі проблеми – тільки разом».
Про майбутнє країни говорив й Іван Смітюх
«Мені дуже імпонує, коли в країні розвинута велика кооперація між підприємствами, адже така співпраця сприяє розвитку».
СПАС може виявитися рятівним не тільки для аграрного сектора Волині і України, адже залишається відкритим для всіх аграріїв, але і для промислового сектора економіки. Мало того:  складається враження, що ці першопроходці мають більш державницький чин і завзяття, ніж деякі бюрократи на місцях!

Отже, СПАС узявся до роботи, і це дає переконання, що майбутнє буде кращим.
Сергій ЦЮРИЦЬ.
На фото Олени ЛЕВЧУК та автора: День поля у підприємстві «Вілія»; жнива на полях СГПП «Рать»; Євген Дудка; під час урочистого засідання СПАСу.
  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.9%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (210) - 46%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27.1%