Анатолій ВІТІВ: Принциповість, ідейність, результативність

Анатолій ВІТІВ: Принциповість,  ідейність, результативність

«Волинська газета» продовжує цикл виступів і звітів керівників обласної ради та представників усіх депутатських фракцій органу самоврядування нашої області. 
Звіт голови Волинської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Анатолія Вітіва про роботу фракції ВО «Свобода» за перший рік роботи у Волинській обласній раді VІІ скликання.
За результатами місцевих виборів 2015 р. ВО «Свобода» отримала 35825 голосів виборців на виборах до обласної ради (8,7%), здобувши 7 мандатів. Рішення про створення фракції ВО «Свобода» було оголошене вже на першій сесії нової каденції, до її складу ввійшли всі 7 депутатів. Фракцію ВО «Свобода» вирізняє дисциплінованість та одностайність голосування. Представник фракції Олександр Пирожик делегований до керівних органів ради і обраний першим заступником голови обласної ради (обіймав цю ж посаду після перемоги Революції гідності, з 20 лютого 2014 року).
Загалом фракція отримала представництво у шести постійних депутатських комісіях. У «Свободи» – два голови постійних комісій, два – заступники голів, один – секретар. Мене обрано головою постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією. Юрій Цейко очолив комісію з питань промисловості, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства.
Крім роботи в постійної комісії з питань освіти, Юрій Поліщук працює заступником голови тимчасової контрольної комісії з питань проведення перевірки діяльності підприємств, установ та організацій, які перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.
Робота фракції
Фракція ВО «Свобода» є ідеологічною політичною силою в обласній раді, яка здійснює свою діяльність відповідно до програми та ідеологічних засад українського націоналізму. У своїй роботі керуємося принциповістю, відповідальністю та відстоюванням інтересів громади.
За перший рік роботи в облраді VІІ скликання депутати фракції ВО «Свобода» подали 17 проектів рішень, з них підтримані радою – 14 (ще 2 проекти внесені на розгляд чергової сесії). Серед них – ті, які викликали значний суспільний резонанс. Як, наприклад, звернення обласної ради щодо рішення польського парламенту про визнання подій 1943-45 рр. на Волині геноцидом. Вважаю його одним із найбільш суспільно значимих, адже наша обласна рада виявилась єдиним у державі владним органом, який відстояв національну гідність українців і дав гідну відповідь польським шовіністам щодо юридично абсурдних та історично необґрунтованих звинувачень на адресу українців.
Депутати фракції за звітний рік скерували до вирішення понад 100 депутатських звернень і озвучили 36 депутатських запитів. Усі запити знайшли підтримку в сесійній залі. Основна тематика запитів – соціально-економічні, екологічні, правові, освітньо-культурні, медичні проблеми волинян.
Депутати фракції сповна використали можливості депутатських фондів, надавши волинянам ряд матеріальних допомог для лікування, проведення операцій і післяопераційну реабілітацію, ліквідацію наслідків пожеж або стихійних лих на суму понад 35 тис. грн. Ще понад 45 тис. грн матеріальної допомоги наші депутати надали виборцям власними коштами.
Депутати від ВО «Свобода» ведуть особисті прийоми громадян за адресою: м. Луцьк, проспект Волі, 5/4, тел. 724337 (офіс обласної організації). Крім того, за внутріфракційним розподілом, депутати фракції закріплені за районами і здійснюють виїзні прийоми громадян.
Соціально-економічний напрям
ВО «Свобода» є політичною силою, яка послідовно виступає за всебічний розвиток самодостатніх місцевих громад, прозору роботу комунальних закладів, створення належних умов для підприємництва та захист соціальних інтересів волинян.
З ініціативи фракції внесені зміни і доповнення до проектів рішень обласної ради «Про внесення змін і доповнень до проекту бюджету Волинської області на 2016 рік» – у частині виділення коштів на об’єкти освітньої, медичної, дорожньої та соціально-культурної інфраструктури. У співпраці з фракціями ВО «Свобода» у міських і районних радах нам вдалося добитися виділення значної суми коштів із обласного бюджету.
Енерго-збереженн
На умовах співфінансування з місцевих бюджетів наша фракція в облраді залучила з обласного бюджету кошти на енергозбереження в освітньо-культурних закладах області.
Зокрема 190 тис. грн – на заміну вікон і дверей у школі с. Зоря; 100 тис. грн спрямовано на здійснення енергозберігаючих заходів у ЗОШ с. Льотниче; 45 тис. грн – заміну вікон у ЗОШ с. Борочиче; 150 тис. грн – заміну вікон і дверей у ЗОШ с. Журавники; 200 тис. грн – утеплення фасаду школи с. Боратин; 90 тис. грн – заміну вікон у ЗОШ с. Трубки; 300 тис. грн – встановлення енергозберігаючих вікон у НВК «ЗОШ-гімназія №1» смт Іваничі; 150 тис. грн – встановлення енергозберігаючих вікон у ЗОШ с. Поромів; 195 тис. грн – заміну вікон у Любомльському ДНЗ №1; 98 тис. грн – заміну на енергозберігаючі вікна в амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Боровичі.
Капітальний ремонт об’єктів освітньо-культурної сфери
Фракція ініціювала та відстояла необхідність здійснення капітальних ремонтів об’єктів освітньої та культурної сфер. Зокрема, 250 тис. грн спрямовано на капітальний ремонт будинку культури с. Зоря; 299 тис. грн – капітальний ремонт дитсадка с. Шклинь; 130 тис. грн – виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію Будинку культури і будівництво літнього кінотеатру в с. Литовиж; 1500 тис. грн – реконструкцію частини приміщення ЗОШ під дитсадок с. Заставне; 250 тис. грн – ремонт покрівлі у ЗОШ с. Мишів; 360 тис. грн – ремонт покрівлі у ЗОШ с. Заболотці; 600 тис. грн – капітальний ремонт даху у ЗОШ с. Низкиничі; 900 тис. грн – добудову ЗОШ с. Радовичі; 60 тис. грн – ремонт підлоги і стелі у ДНЗ с. Жашковичі; 193 тис. грн – ремонт фасаду адмінприміщення під ДНЗ у с. Мощена; 220 тис. грн – ремонт амбулаторії смт Головно; 197 тис. грн – заміну даху Будинку культури с. Бережці; 250 тис. грн – ремонт даху Будинку культури с. Мизове; 50 тис. грн – реконструкцію приміщення головного корпусу Луківської амбулаторії під стаціонарне відділення.
Ще 250 тис. грн вдалося виділити на капітальний ремонт навчально-лабораторних приміщень Волинського державного училища культури і мистецтв ім. Ігоря Стравінського. Ми добилися також виділення додаткових коштів у сумі 264 тис. грн на підтримку обласної клінічної лікарні, а саме – придбання приліжкових моніторів для спостереження за важкими хворими відділень інтенсивної терапії.
Будівництво та ремонт об’єктів інфраструктури
Зусиллями нашої фракції вдалося виділити значні суми коштів на ремонт доріг, їх освітлення та будівництво, а також ремонт систем тепло- і водопостачання. На ремонт дороги до с. Кропивщина виділено 199 тис. грн; ремонт відрізку дороги до с. Щенятин – 199 тис. грн; ремонт відрізку дороги сіл Бортнів-Бужанка-Ізов – 199 тис. грн; ремонт дороги на вул. Шевченка в смт Іваничі – 100 тис. грн; ремонт дороги від смт Іваничі до с. Литовеж – 100 тис. грн; ремонт дороги Облапи-Доротище – 50 тис. грн; ремонт дороги Журавлине-Красноволя – 256 тис. грн.
Також виділено кошти на реконструкцію вуличного освітлення с. Масловець та смт Головно – 400 тис. грн; реконструкцію вуличного освітлення с. Скрипиця – 210 тис. грн; реконструкцію вуличного освітлення с. Ясне – 190 тис. грн; заміну теплотраси Любомльської гімназії – 250 тис. грн; реконструкцію селищного водозабору в смт Люблинець – 800 тис. грн.
Збереження лісів і довкілля
Важливого значення традиційно надаємо питанням екології та збереження довкілля, недопущення розбазарювання наших лісів, водойм і родовищ. Це постійно відображається в наших депутатських запитах і зверненнях, сесійних проектах рішень.
Серед найвагоміших рішень, які вдалося прийняти, – введення мораторію на вирубку зелених насаджень в об’єктах природно-заповідного фонду області, а також звернення до центральних органів влади щодо недопущення скасування мораторію на експорт необробленої деревини.
Відновлення національної справедливості
Формування національної держави та суспільної свідомості – запорука відродження України та її успішного майбутнього. Україна не відбудеться без української національної влади. Для «Свободи» ідеї націоналізму – не тимчасові модні тренди, які намагаються використати у власних егоїстичних інтересах окремі політсили, а світоглядні речі.
З метою відновлення історичної пам’яті та збереження національної ідентичності у звітному році фракція ініціювала прийняття рішень про відзначення 75-річчя Акту відновлення Української Держави (30 червня 1941 р.); завершення декомунізації та створення Експертної ради з питань визначення художньої цінності й містобудівного значення об’єктів; відновлення Всеукраїнського фестивалю авторської пісні та співаної поезії «Оберіг».
На чергову сесію внесено проект «Про вшанування на території області пам’яті українських жертв окупаційних режимів (у частині щорічного вшанування пам’яті жертв російського окупаційного режиму 8 листопада).
Одним із найвагоміших досягнень нашої фракції та всієї Волинської громади вважаю відкриття першої черги історичного комплексу «Вовчак. Волинська Січ» у Турійському районі, освячення на місці, де зродилася УПА, Храму всіх святих землі Української. Зробити це фракція ВО «Свобода» запланувала ще 10 років тому, але спершу довелося долали шалений спротив влади Януковича, потім – байдужість тих, хто зрадив Майдан.
За сприяння Турійської районної організації ВО «Свобода» та персонально голови фракції ВО «Свобода» в Турійській районній раді Василя Мазурика в останні роки свободівці активно відновлювали Вовчак, споруджували оборонні траншеї, бліндажі, криївки тощо. Тепер тут можна проводити вишкільні таборування, національно-патріотичні заходи та фестивалі, інші патріотичні заходи. Вовчак перетворюється в один із загальнонаціональних центрів патріотичного виховання молоді.
Підтримка Української армії та вояків УПА
На особливому контролі – підтримка бійців російсько-української війни на сході України, членів їхніх сімей і родин. Уже на початку каденції з ініціативи фракції ВО «Свобода» прийняте звернення до Президента, Генпрокурора та Володимир-Волинського міського суду щодо зняття обвинувачення про дезертирство бійців 51-ї ОМБр. За наполяганням нашої фракції були внесенні суттєві зміни і доповнення до Регіональної програми підтримки демобілізованих учасників АТО та членів їх сімей – щодо першочергового вирішення найнагальніших медичних, соціальних, житлово-побутових проблем конкретних бійців – учасників війни.
З ініціативи Волинської «Свободи» створені і діють обласний комітет гуманітарного забезпечення війська, комбатантське об’єднання «Легіон Свободи». Члени фракції постійно допомагають цим та іншим ветеранським, волонтерським організаціям, періодично самі відвідують з волонтерськими місіями бійців на фронтах війни з Росією.
Окрема увага депутатів фракції – до питань пошанування і соціального захисту вояків ОУН-УПА, репресованих і реабілітованих. Представник нашої фракції Олександр Пирожик є головою двох спеціальних комісій облради – з розгляду матеріалів про визначення статусу ветеранів ОУН-УПА і з питань поновлення прав реабілітованих. Завдяки фракції ВО «Свобода» облрада прийняла рішення про надання депортованим і народженим на спецпоселеннях українцям спеціального статусу та видачу їм безтермінових посвідчень реабілітованого та потерпілого від політичних репресій (з правом на пільги). Якщо держава належно не вшановує тих, хто постраждав у боротьбі за волю і незалежність України, ми робимо це хоча би на рівні області.
Анатолій ВІТІВ,
голова фракції ВО «Свобода»у Волинській  обласній раді

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (212) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27%