Пуща. Паперова? Зубри. На картинках?

Пуща. Паперова? Зубри.  На картинках?

Якщо хаос із облаштуванням Національного парку триватиме, то «скоро волинські зубри залишаться нащадкам лише на картинках»?
Яскравий приклад яловості рішень влади навіть найвищого рівня – сумна доля створеного указом Президента України 6 років тому Національного природного парку «Цуманська пуща». Заповідна територія існує… хіба що на папері.
Чому?
З цього приводу екс-голова облради та чинний депутат-радикал Анатолій Грицюк заявив: на Волині «темні сили» практично бойкотують розбудову парку. 
До честі виконавчої влади, свого часу голова облдержадміністрації Володимир Гунчик навіть підписав доручення, яким зобов’язав голів трьох північно-східних райдержадміністрацій визначити в своїх апаратах відповідальних осіб за розбудову «Цуманської пущі» та інших природних парків і заказників. Але…
«До виконання цих доручень його підлеглі та служби профільних управлінь ставляться, як завжди, наплювательськи! Ніяких відповідальних нема, а якщо вони є, то діють безвідповідально», – резюмував Анатолій Петрович.
Натомість наліво і направо, за його переконанням, роздаються в приватні руки тисячі заповідних гектарів для ведення так званого «мисливського господарства». В цьому сенсі він згадав фірми «Майдан мисливський» і «Легіон»…
Загострив увагу представник Ківерцівської громади й на проблемі заповідних зубрів, яких через недостатню площу ареалу для існування меншає з кожним роком.
«Чому хоча б 10831 га в межах «Цуманської пущі» не віддати під охорону зубрів? Бо їм реально немає де жити! Якщо й далі нічого не робити, то скоро волинські зубри залишаться нащадкам лише на картинках», – переконаний Анатолій Петрович.
Та чи не найбільша проблема – адміністративні органи управління Національним природним парком, які за 6 років так і не стали на ноги та перебувають в ембріональному стані. На думку Анатолія Грицюка, нинішня дирекція не відповідає вимогам моменту, а тому має бути змінена.
Бо саме через це в «Цуманській пущі» (за образним висловлюванням депутата – «як перед кінцями»!) цілими кварталами ріжуть рідкісні породи дерев.  Він пригадав, що колись у смт Цумань працювало 2 деревообробних комбінати, але 95% сировини вони отримували з-за меж України. Тепер у хід іде місцевий кругляк, у тому числі й на підпільних пилорамах. 
«Де відповідальні особи? Чому процвітає корупція? Чому, врешті-решт, правоохоронні органи спокійно спостерігають за цим «безпрєдєлом»?», – загострив проблему Анатолій Грицюк.
Оскільки тема «Цуманської пущі» – справді актуальна, то до неї редакція «Волинської газети» планує ґрунтовно повернутися найближчим часом.
Світлана КОМА.
На фото Світлани ЗОЗУЛІ: білоруські зубри у Біловезькій пущі.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 3.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 3.9%
Банкет під час чуми (30) - 58.8%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 17.6%
Мені байдуже (2) - 3.9%