Чергова «турбота» про народ

Чергова «турбота» про народ

Щоби хто не говорив, але кожному приємно, коли про нього хтось піклується. Удвічі це прочуття сильніше, коли турбота колективна або йде від державних мужів. За місяць до Нового року наш «рідний уряд», котрий час від часу «ощасливлює» народ своїми но-хау, що дивують навіть практичний світ, вкотре у купі з депутатами, яких ми не так давно обирали, проявив неабияку увагу відносно своїх співвітчизників. Аби надовше зберігти здоров’я українців, високопосадовці вирішили підняти ціни на спиртне. 
Постанова Кабміну про підвищення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв набрала чинності з 3 грудня ц. р. Аби виправдати свою позицію, чиновники зауважують: рішення про підняття вартості спиртного пов’язане з тим, що запроваджений у вересні 2015 р. розмір мінімальних цін уже не відповідає реальним витратам на виробництво та реалізацію алкогольних напоїв. Коротко, але неясно. Хто ж це питання досліджував і аналізував та коли? Якщо така процедура відбувалася, то чому її хід не оприлюднити? Тоді усе було б чітко та прозоро. Та урядовці ідуть давно второваним шляхом – відбуваються загальними стандартними фразами. Мовляв, народ затурканий та темний, то ж не стане доскіпуватися до істини. Він мовчки заковтнув, мов риба смачну наживку, підвищення тарифів на побутово-комунальні послуги, то не протестуватиме і цього разу. У даному випадку розрахунок виявився точним. Люди з «розумінням» спийняли нові ціни. Ще й пробують жартувати. Синок-третьокласник, угледівши нові ціни, запитує батька: «Тату, ти тепер будеш пити менше?» «Ні, синку, ти з мамою будеш менше їсти». Гірка іронія тільки й лишається для нас.
У людей повна апатія та поголовне збайдужіння до всіх і усього. Ніхто і нікому не вірить і з нічого не дивується. Раз влада вирішила проводити невідомо які експерименти, то, можливо, так і треба. З київських пагорбів набагато видніше і бачиться далі. Що саме, про це влада замовчує. Коли ж хтось починає надто цікавитися, того відразу причисляють до агентів Кремля. Це ж треба у такий важкий час, коли на східних теренах не припиняється російська агресія, розхитувати державний човен? Усе це на руку ворогам. І нікому не приходить на ум, що дестабілізацію провокує своїми необдуманими діями сама влада.
Чому, питається, не можна було перечекати Новорічні та Різдвяні свята, а вже тоді думати про цінову політику. Та, видно, дуже свербіли руки у посадовців, аби побільше грошей витягнути з кишень пересічних громадян. Час для цього вибраний підходящий – шампанське давно стало невід’ємним атрибутом на новорічному столі у кожній українській оселі. Різдво, зрозуміло, не обійдеться без спиртного, бо спожити чималу кількість їжі без нього просто неможливо. Отож бюджет держави суттєво поповнять самі співвітчизники, оскільки на інваютні кошти сподіватися марно. Закордон давно зрозумів, що вони тут швидко випаровуються у невідомому напрямку. Тож, як не крути, праві наші кабмінівці. Не може казна бути без грошей! Хай останніми, але народ має з нею поділитися. Буде знати, що треба більше та краще працювати. Іншого виходу для нього просто не буде, коли захоче вижити.
 Олег ЛОКАЧУК.
Фото Іванни СОЛОМАНЧУК. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (64) - 15.9%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (187) - 46.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (105) - 26.1%