То якого числа Різдво Христове?

То якого числа Різдво Христове?

Суперечність між різними календарями привернула увагу служителів Церкви.


1 січня 2017 р. у храмах Волині священнослужителі і миряни підносили молитву, щоб Господь «благословив вінець наступаючого року благістю Своєю».  У Луцькому Свято-Троїцькому кафедральному соборі УПЦ Київського патріархату недільну Службу Божу та молебень на Новий рік очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

«Привітавши учасників Відправи з новоліттям, владика висловив жаль щодо незручності одночасного побутування в Україні різних календарів. Щороку в різдвяний період посилюються дискусії – якого дня відзначати народження Ісуса Христа, показуючи, за словами високопреосвященного, певне «роздвоєння», – розповідає прес-служба єпархії.

Архієрей не перестає дивуватися дивній звичці-традиції: Новий рік наші люди відзначають 1 січня з усім світом, порушуючи Пилипівку. Різдво Христове – 7-го, але літочислення ведеться від цієї священної події.

«Православним українцям треба шукати вихід із цієї складної проблеми. Має прийти розуміння – як її вирішити так, аби це не призвело до розколів у Церкві!», – підкреслив митрополит Михаїл.

Світлана КОМА.

На фото прес-служби Волинської єпархії УПЦ КП: під час Богослужіння та проповіді.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (235) - 43.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (169) - 31.2%