Вибори з похмілля і без Біблії

Вибори з похмілля і без Біблії

Оскільки одразу в двох об’єднаних територіальних громадах по два кандидати в депутати набрали однакову кількість голосів, ЦВК не придумала нічого законнішого, аніж призначити перевибори на… 1 січня і 8 січня 2017 р. За 25 км від Луцька, в с. Боремель Млинівського р-ну Рівненської обл., одразу після «курантів» з 8.00 до 20.00 народ уже скористався своїм правом обирати…


А на другий день Різдва Христового відкриється дільниця і в с. Деражному Костопільського р-ну, яке є сусідом волинського смт Цумань…

Сталося це тому, що 11 та 18 грудня 2016 р. голосували за новий склад депутатського корпусу ОТГ, і по двоє депутатів набрали однакову кількість голосів. Закон про вибори у громадах у такому випадку передбачає одне – повторне голосування.

Заступник голови обласної виборчої комісії Василь Курилас пояснив колегам із видання «Рівне вечірнє»:

«Повторні вибори потрібно провести максимум за три тижні, тому і випали святкові дати. В обох громадах один із кандидатів у депутати, що набрали однакову кількість голосів, був готовий відмовитися на користь іншого. Але законодавство передбачає лише один шлях вирішення такої ситуації — шляхом голосування. На жаль, законодавець не передбачив іншого. А можна було б зекономити кошти державного бюджету, бо саме з них фінансуватимуться перевибори.  

Отже, в бюлетенях – лише по два прізвища, право на перевибори отримали не всі округи у громадах, а лише ті, звідки балотувалися кандидати.

Питання в іншому: чи дозволить фізичний і моральний стан членам виборчих комісій адекватно оцінити результати волевиявлення громадян, яким і 1 сісня було важко заповнювати бюлетені, а на різдво Христове буде ще важче?

Світлана КОМА.

На фото Романа УСТИМЧУКА: монумент Біблії в с. Деражне Костопільського р-ну Рівненської обл.., де 8 січня – перевибори…

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%