За місяць – дострокова відставка?

За місяць – дострокова відставка?

Керівник виконавчої влади регіону скерував депутатам міськради подання щодо дострокового припинення повноважень мера міста. Вважає, що градоначальник незаконно суміщував роботу в органі самоврядування з присутністю в бізнесових структурах. Обидва належать до різних політичних сил: влади та опозиції. На розгляд звернення в депутатів є 30 діб…


Пшемислав Чарнек, Люблінський воєвода (аналог українського голови облдержадміністрації, – авт.), 2 січня ц. р. скерував до Люблінської міської ради подання щодо позбавлення повноважень Кшиштофа Жука, Президента міста Любліна (посада відповідає в Україні міському голові, – авт.).

«Такий розвиток ситуації можна було передбачити ще кілька тижнів тому, хоча сам воєвода нічого не говорив про правове вирішення ситуації, що склалася», – повідомили колеги з газети «KurierLubelski».

Причиною стали результати перевірки агенції CBA, яка ще в листопаді 2016 р. дійшла висновку, що Кшиштоф Жук порушив чинне законодавство, бо ще на початку минулого року був головою наглядової ради «PZU Życie».
Контролюючий орган переконує, що в цій фінансовій спілці міська влада Любліна не має хоча б половини акцій (а саме так вимагає антикорупційне законодавство!), натомість Президент Любліна переконує, що суть справи в іншому, але агенти СВА не захотіли вислухати його аргументів.

«незважаючи на це, СВА (Центральне антикорупційне бюро РП, – авт.) скерувало звернення до Люблінського воєводи з вимогою втручання в ситуацію, оскільки саме він має право звертатися до міської ради щодо подальшої долі повноважень Кшиштофа Жука. Пшемислав Чарнек і його служби аналізували подання з листопада, воєвода підписав подання ще 29 грудня 2016 р., але його підлеглі зареєстрували його в міськраді лише 2 січня 2017 р.», – акцентує «KurierLubelski».

Радослав Бжужка, прес-секретар воєводи, пояснив мотиви поведінки свого шефа так:

«Аналіз чинного законодавства дає однозначний висновок, що Центральне антикорупційне бюро є єдиним державним органом, який має право робити висновки щодо осіб, які перебуваючи на посадах в органах місцевого самоврядування поєднують цю діяльність із роботою в бізнесі. Воєвода не має таких функцій, щоб ставити під сумнів чи змінювати вимоги антикорупційного законодавства».  

Відтак, депутати Люблінської міськради мають 30 діб на розгляд звернення воєводи і Центрального антикорупційного бюро РП щодо можливого порушення чинного законодавства Президентом міста Кшиштофом Жуком.

У цій ситуації увагу привертає разюча відмінність польських реалій від українських. Бо якщо для сусідів хоча б якась підозра на протиправне поєднання посадовцями функцій служіння громаді з бізнесом завершується скандалом і відставкою, то в нас «слуги народу» вже давно навчилися ночами комфортно складати під подушку мільйони доларів, а з настанням світлового дня – бути державними службовцями якнайвищих рівнів…

Роман УСТИМЧУК.

На фото газети «KurierLubelski»: Пшемислав Чарнек, який скерував депутатам воєводське подання щодо відставки мера Любліна Кшиштофа Жука (справа).


 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%