Мобільна Україна: довідки за допомогою смартфону

Мобільна Україна: довідки за допомогою смартфону

З другої половини 2017 року в Україні планують запустити сервіс Mobile ID, який дозволить віддалено отримувати довідки і ставити цифровий підпис.

Зі слів Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, головною перевагою сервісу є зменшення контакту громадян з чиновниками і як наслідок – боротьба з корупцією, – повідомляє Сегодня.ua.

«Ідентифікатор повинен забезпечити дистанційність, прозорість і якісний сервіс, чого б це не стосувалося, – банк, лікарня, освіта, соціальна допомога, державна послуга, земля, будівництво або щось інше. У людини повинна бути можливість у своєму мобільному телефоні замовити і отримати послугу від держави без контакту з чиновниками. Це буде велике досягнення, в тому числі в боротьбі з хабарництвом», – заявив Прем’єр-міністр.

Для впровадження Mobile ID необхідно на державному рівні розробити пакет законодавчих ініціатив, які дозволять компаніям почати реалізовувати питання мобільної ідентифікації. Для того, щоб скористатися Mobile ID, потрібно буде купувати іншу вдосконалену SIM-картку, на яку будуть записані особисті дані і цифровий підпис. Для підтвердження дій, пов’язаних з ідентифікацією в інтернеті, на номер абонента буде приходити смс, тільки після підтвердження послуга стане доступною.

«Для пересічного громадянина, бізнесмена – це величезна економія часу і зусиль. Не потрібно витрачати час на поїздки в міністерства і відомства, чекати в чергах, збирати довідки та виписки по кабінетах. Все, що знадобиться, – мобільний телефон з доступом в інтернет і спеціальна SIM-карта з цифровим підписом. Це величезна перевага, особливо для жителів міст і сіл, віддалених від центру», – зазначив директор з розвитку бізнесу на корпоративному ринку Євген Кражан.

Але існує і небезпека, що особисті дані українців – паспортні дані, номер ідентифікаційного номера та інша інформація – опиняться під загрозою. Втім, такий ризик завжди пов’язаний з будь-якими базами даних. Тому держава повинна взяти під контроль захист особистої інформації українців.

Наш кор.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 11.7%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (33) - 55%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 23.3%
Мене це не стосується. (3) - 5%