П’яна мати продала 3-місячного сина

П’яна мати продала 3-місячного сина

Яку кару отримала волинянка, звинувачена  у торгівлі людьми?

Ця новина облетіла навіть центральні ЗМІ! «Волинські правоохоронці затримали жінку, яка за 20 тисяч доларів хотіла продати незнайомцям свого тримісячного сина».

Переглядаючи оперативне відео, можна було побачити: погода стояла холодна, втім на продаж мати повезла дитину без верхнього одягу і в тонких шкарпетках. Хоча, як потім розповідали свідки, ставлення горе-матері до сина не раз нагадувало експеримент на витривалість. Бо навіть суміш для годування жінка розводила, наливаючи у пляшечку воду з-під крана. «Мені так тяжко, – не раз скаржилася вона під час пиятик. – Двоє дітей. Роботи нема. Грошей постійно бракує…». А якось узяла та й ляпнула: «От би меншого комусь продати. За тисяч 20 доларів».
Подруга, з котрою тоді розпивали спиртне, від почутого була шокована. Мабуть, тому своїми враженнями від розмови поділилася зі знайомим. Той повідав своєму знайомому. І так ланцюжком інформація дійшла до правоохоронних органів.
Як свідчать дані кримінальної справи, невдовзі міліціонери розробили план фіктивної купівлі-продажу. Спершу «майбутні батьки» мали розмову із горе-матір’ю. Під час зустрічі на території луцького автовокзалу жінка підтвердила незнайомому чоловікові бажання продати дитину. відразу й ціну назвала, що в еквіваленті до гривні становить 160 тисяч.
Відтак, згодом в одному з кабінетів управління МВС було відзнято момент перерахунку та вручення учасникам операції 20 тисяч фальшивих доларів. І «тато» поїхав «купувати» сина.
«Того дня я таксував. Коли прямував із Вишкова, на вулиці Ківерцівській мене зупинили двоє жінок. На цих дамочок уваги особливої не звернув, тому їхніх облич не згадаю. Єдине, що добре запам’ятав: на руках однієї була маленька дитина. Клієнтки попросили підвезти до автозаправки, що на вулиці Ківерцівській. Дорогою туди ще передзвонили на номер оператора таксі й відмінили замовлення: мовляв, уже їдуть попуткою. Біля заправки вийшли і більше я їх не бачив», – розповів один зі свідків у цій справі.
«А я бачила, як під’їхало таксі. З машини вишли дві жінки, одна з яких тримала на руках дитину. Потім під’їхало ще одне авто, чорного кольору. Жінки туди сіли. Та коли виходили, дитини в них уже не було. Одна з дамочок зайшла до нас у магазин, купили чекушку коньяку. Розпити пляшку вони, щоправда, не встигли, бо звідкісь узялася міліція», – розповіла продавець торгівельної точки, розміщеної на території заправки.
Під час затримання з кишені горе-матері випали гроші. Сама жінка перебувала у стані алкогольного сп’яніння. Побачивши людей у погонах, зрозуміла, що вийти сухою з води не вдасться. А відтак почала плакати. Нарікала на непросте життя. У злочині, звісно, розкаялася та просила помилувати.
Коли згодом спеціалісти служби у справах дітей оглядали приміщення, де проживала матір-зозуля (вона була зареєстрована в с. Колпитів Локачинського р-ну, а фактично мешкала в Луцьку), то з’ясували: жінка перебуває в громадянському шлубі. Відсутність штампу в паспорті не завадила їй народити двох дітей. Старше на той час перебувало в селі у бабусі. А молодше – готувалося на продаж.
За висновками експертів, обвинувачена є цілком адекватною, тобто осудною. «Просто, – як переконувала сама, – опинилася у скрутних обставинах, не знала, як жити далі, і сина вирішила продати лише од відчаю».
Після того, як було відкрито кримінальне провадження, а  жінку звинуватили за ст. 149 ч. 3 («Торгівлю людьми, скоєна щодо малолітнього», підозрюваній світило від 8 до 15 років позбавлення волі), молодиця таки взялася за розум. Спершу пройшла курс лікування в обласному наркологічному диспансері. Потім влаштувалася продавцем-консультантом. І за місцем роботи, і за місцем проживання отримала позитивну характеристику.
Працівники служби у справах дітей також зауважили на позитивних змінах жінки: мовляв, забезпечує синові належний догляд і нормальні умови проживання.
А ці позитивні зміни, плюс наявність іще однієї малолітньої дитини, плюс щире каяття та сприяння у розкритті злочину помогли горе-матері навіть уникнути тюрми.
За рішенням Луцького міськрайонного суду, жінку визнано винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 149 ч.3 КК України та позбавлено волі строком на 5 років. Утім, на підставі ст.ст. 75, 76 її звільнено від відбування призначеного покарання, якщо підсудна не вчинить протягом трьох років іспитового строку нового злочину.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4.3%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4.3%
Банкет під час чуми (28) - 59.6%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.1%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 19.1%
Мені байдуже (1) - 2.1%