Сторінками минулого

Сторінками минулого

80 років тому
Іспанські діти
«В СССР продовжують прибувати іспанські діти, які потерпають від Громадянської війни з режимом Франко. Цими днями теплоходами «Кооперація» і « Фелікс Дзержинський» у Ленінград прибуде ще 1000 дітей із супроводжуючими вихователями. Дітей шкільного віку розмістять у двох чудових інтернатах, де є все необхідне. Для дошкільнят приготували будинок в одному з найкращих місць Підмосков’я – Пушкіному. Два готелі – «Октябрьская» і «Московская» – передбачені для тих іспанських дітей, які проживуть у Ленінграді кілька днів, а потім поїдуть в інші міста Союзу».
(«Правда», 1937 р.).
75 років тому
Темперамент фашизму
«Навіть уславлені українські поети, які проживали в так званій Українській РСР, ще до війни симпатизували Великому фюреру та його робітничій партії. Зокрема, Микола Хвильовий ще в 1926 р. написав статтю «Україна чи Малоросія», в якій прямо вказав: «Темперамент фашизму не може не викликати симпатії!».
(«Український голос», 1942 р.).
20 років тому
Крадуть бурштин
«Монополія на видобуток «сонячного каменю» в Україні належить ДП «Укрбурштин». Але на сусідній Рівненщини почастішали випадки незаконного видобутку. «Наразі ми контролюємо 90% площ залягання бурштину, – сказав журналістам начальник 52-го відділу міліції УМВСУ у Рівненській області майор Олег Шубін. – А решта 10% – це місця в лісі, куди люди йдуть незаконно його видобувати… Достеменно відомо, що зараз у Польщі 9 ювелірних фабрик повністю працюють на сировині, вкраденій в Україні та нелегально вивезеній через кордон».
(«Досвітня зоря», 1997 р.).
5 років тому
В’язням Берези-Картузької
«Депутат облради Сергій Слабенко подав проект рішення (а сесія за нього проголосувала) щодо виготовлення та встановлення меморіальної дошки українцям, загиблим у 1934-1939 рр. у польському концентраційному таборі «Береза-Картузька» у Брестській обл. Білорусі за рахунок коштів бюджету області». 
(«Волинська газета», 2012 р.).
Підготував Сергій ШРАМЧУК.
На фото з архіву: нинішній вигляд колишнього концтабору «Береза-Картузька» в м. Бяроза Брестської обл. РБ.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (67) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (204) - 45.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (118) - 26.6%