Вчителька пише музику до пісень

Вчителька пише музику до пісень

У редакцію «Волинської газети» зателефонував наш читач з Рожищенського р-ну Володимир Войтюк. 
– Маю захоплення – пишу пісенні тексти! – розповів чоловік. – Їх у мене чималенько. А ось покласти на музику не вмію, хоч іноді й можу наспівати їх на власну мелодію. Отож став шукати композиторів серед педагогів Луцька. 
Так вірші Володимира Войтюка потрапили на очі ІринІ Медведько. Вона – вчитель музики Луцької ЗОШ №10, а ще мама трьох доньок.
– Гарний педагог і творча особистість, – відгукується про неї директор школи Олег Михальчук, з котрим поділився роздумами нашого читача про композиторські здібності його колеги. – Особливо подобається у ній, що вона поєднує у собі таланти вчителя і мами, адже усі її вихованці – учні молодших класів – потребують материнської ласки.
Ми потрапили на урок музики, коли вчителька розучувала з другокласниками колядку «По всьому світі стала новина». Підігрувала на фортепіано дзвінким голосочкам, а вони злагоджено вели кожен свою партію.
– Готую діток до Різдвяних свят, – мовила Ірина Іванівна, коли продзвенів дзвінок на перерву. – Вони знають, що у ці дні з колядками та щедрівками потрібно завітати до всіх осель, дехто вже й сам не раз колядував. Тексти всі вивчили, сьогодні закріпили мелодію, сподіваюся, на свята діти потішать рідних і сусідів своїм співом. 
Ірина Медведько народилася у Києві, там закінчила головне педагогічне училище №2 імені Ушинського. У 20 років вийшла заміж. Її суджений Сергій Васильович – військовий – отримав призначення до Луцька, з ним приїхала на Волинь і молода дружина. Працювала вихователем у дитсадку №31 (43). Заочно закінчила Інститут мистецтв ВНУ імені Лесі Українки, вже шість років працює у ЗОШ №10. Разом із чоловіком виховують трьох доньок: Вікторію, Інну, Софійку. Старша – вже студентка одного з Київських вишів, молодші ще навчаються у школі, де працює мама. 
Зізнається, пропозиція спробувати себе у ролі композитора застала її зненацька. Та згадавши навчання на музичному відділенні Інституту мистецтв, зважилась взятись за вірші Володимира Войтюка.
– Вже написала на його слова 12 пісень, – розповідає композитор-педагог. – Вони у нього доволі вправні і легко лягають на ноти. Та все ж, правду кажучи, з острахом думаю, як їх сприйматимуть слухачі. А давайте я вам щось із цього творчого доробку заспіваю.
З радістю погоджуюсь. Ірина Іванівна сідає за фортепіано, хоча при цьому зауважує, що її улюбленим музичним інструментом все ж залишається акордеон. 
Пальці рук знаходять потрібні клавіші, лине музика, і з її уст злітають слова пісні про Україну, відтак – про Майдан і нарешті – про Луцьк. 
Усі три мають свій розмір, стиль, настрій і виконує вона їх дуже задушевно. Усі три пісні мені припали до душі, доволі віртуозні і сміливі у своїм музичнім трактуванні, та й голос в Ірини Медведько – мов у справжньої співачки. Тож подумки погодився із поетом-аматором Володимиром Войтюком, що Ірина має попри педагогічний ще й досить особливий і рідкісний талант композитора та співачки. 
Так один талант відкриває іншого.
– Цей автор приніс дуже багато текстів, на жаль, щоб написати одну лише пісню – потрібен відповідний настрій і час, – бідкається педагог. – У мене ж – діти від 1 по 5 класи: усіх потрібно навчити мистецтву співу. Чоловік і доньки також вимагають уваги. А ще дім потребує порядку, кухня – рук і люблячого серця, аби смаколиками порадувати найрідніших… Іноді пишу ноти, а кастрюлі-пательні сваряться-свистять-шиплять… Та потім, коли сідаю за фортепіано чи беру до рук акордеон, аби перевірити мелодію, стає на душі радісно…
Талановитим педагогом задоволений не лише директор школи Олег Михальчук та її старший колега по музичних дисциплінах Георгій Башкатов, а й вчителі та батьки. Але найбільше люблять свою вчительку діти.
Зараз у школі навчається 1186 учнів, з якими працює 102 педагоги. Олег Євгенович наголошує, що усі вони намагаються прищепити дітям не лише любов до наук, а й до родинних звичаїв, давніх народних традицій, аби виховати своїх десятошкільників всебічно розвинутими і обдарованими особистостями, свідомими громадянами України. Такі патріотичні педагоги як Ірина Медведько – тут усі.
Сергій ЦЮРИЦЬ.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (205) - 45.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (121) - 26.9%