«Сільське свинство» на легендарній заправці

«Сільське свинство»  на легендарній заправці  На АЗС в «глухому містечку» за 70 км від Луцька причиною конфлікту екс-міністра і колишнього голови облдержадміністрації стала… російська мова?

Повертаючись до столиці з карпатського відпочинку, одразу велика група українських автотуристів стала свідками скандалу, в епіцентрі якого виявився колишній міністр транспорту, екс-очільник голови Запорізької облдержадміністрації і один із претендентів на посаду керівника виконавчої влади на Одещині Євген Червоненко.
Ось як про цей випадок сповістила «ТСН»:
«Радник екс-глави Донецької облдержадміністрації Сергія Тарути – Костянтин Батозський – на своїй сторінці в соцмережах написав: 
«На заправці WOG, що на об’їзній навколо Рівного, неабияку чергу пристойних сімейних відпускників, які на повному ходу повертаються до Києва, голосно розбавляє собою відомий в минулому Євген Червоненко. Він п’яний, гучний, нахабний і огидний. Він розмахує «золотою карткою», називає себе членом ради директорів неясно чого, каже, що у нього 7 орденів від «цієї країни», влазить перед мною в чергу, до мого нетихого, аж ніяк, обурення. Після цього розпочалася сцена звичайного сільського свинства. Пан Червоненко кричав, бризкав слиною, обіцяв мене (і всіх нас, пристойних обурених сім’янинів) «порішати». Потім було сказано, що скоро цей час скінчиться, і нас, «козлів», закопають. Чергою п’яній тварині я не поступився. У відповідь вислухав ще тріаду проклять на адресу себе, і (увага!) «чортового офісного планктону».
Відтак, ця неприємна подія сталася ввечері 8 січня ц. р. А вже через 4 доби Євген Червоненко  в студії телеканалу «News Оne» дебютував як... телеведучий. І одразу ж вибачився, що розмовляє російською, бо, мовляв, має на це право, бо не держслужбовець і «не скоро ним буде» «після сьогоднішнього призначення в Одесі».
Далі екс-міністр зауважив, що саме російська мова стала причиною конфлікту на АЗС у «глухому містечку», який відбувся з «недовченим політологом».

Пояснення новоспеченої «телезірки» викликають глибокі сумніви, адже камери спостереження на автозаправці зафіксували цю подію з точністю до дрібниць.
Та й важко погодитися з Євгеном Червоненком, що Рівне – це «глухе містечко». Хоча б тому, що АЗС, де він горланив, уже встигла прославитися участю в зйомках телефільму за мотивами реальної історії, яка сталася в квітні 2002 р.
Нагадаємо, що автомобіль «Сеат Ібіца», в якому троє озброєних грабіжників утримували заручницю, в’їхав з Польщі на територію України через МАПП «Дорогуск-Ягодин». «Зловмисники (громадяни РФ із Кавказу, – авт.) пограбували банк в Ільцені (Uelzen) недалеко від Гамбурга і, захопивши двох співробітниць банку як зарручниць, попрямували у напрямку до Польщі. Тут було організовано переслідування збоку польських і німецьких правоохоронців з використанням вертольотів. В Польщі злочинці заправилися, в цей час одній із заручниць вдалося втекти», – повідомляла «Українська правда». 
Потім  у супроводі поліції вони перетнули німецько-польський кордон в районі Франкфурта-на-Одері і попрямували на Познань. Проїхавши близько тисячі кілометрів територією Польщі, терористи в’їхали до України через МАПП «Дорогуск-Ягодин». Українські прикордонники були попереджені польською стороною і не перешкоджали в’їзду автомобіля. Також без будь-яких перевірок в Україну прорвалося кілька німецьких поліцейських машин.

У переговори терористи ні з ким не вступали. Лише волинським ДАІшникам на чолі з підполковником Василем Данилюком у Луцьку біля «Варшавського» базару вдалося спонукати їх піти на діалог. Крім усього іншого, Василь Олексійович передав ватажкові мобільний телефон, з допомогою якого й велися подальші перемовини. Не побоявся, хоча в цей момент на нього були спрямовані дула пістолетів...
Машину із заручницею, яка мчала зі швидкістю близько 200 км/год., у Волинській області супроводжували кілька автомобілів української міліції аж до кордону з Рівненською обл.. Але правоохоронці сусідньої області на місце зустрічі (біля Цуманського перехрестя) запізнилися, тому нашим співробітникам ДАІ (хоча в баках і закінчувалося пальне!) довелося супроводжувати бандитів аж до околиці Рівного. Саме там, на заправці WOG і вдалося переконати трьох злочинців зупинитися для перепочинку та поповнення бензину. В каву рівненські міліціонери щось підмішали, і злочинців вдалося взяти без жодного пострілу. На завершальному етапі операції в ній особисту участь узяв тодішній начальник УМВСУ у Рівненській області, генерал-майор міліції Анатолій Француз. Для цього він терміново залишив госпіталь і особисто пішов на переговори з тріо гангстерів, які вже перебували в напівпритомному стані.

За знешкодження терористів Анатолій Француз отримав звання Героя України, а за кілька місяців і посаду голови Волинської облдержадміністрації. А підполковнику Василеві Данилюку дали грамоту і... звільнили зі служби на пенсію.
Тому дуже неправий Євген Червоненко. І за скандал на заправці біля «глухого містечка». І за те, що взагалі так поводиться в громадських місцях, а потім лізе в телеефір і на правах ведучого пояснює це надуманим «мовним питанням».
Роман УСТИМЧУК.
На фото Богдана ГОНЧАРУКА, автора і «ТСН»: спогад про колишніх героїв; традиційне волинське свинство; Євген Червоненко скандалить на автозаправці; підрозділ ДАІ, який переслідував німецьких терористів у 2002 р.

P.S. До уваги Євгена Червоненка і всіх інших бажаючих списати власні гріхи на любов до російської мови. Всім відоме слово, яке починається на букву «х», однаково звучить як російською, так і українською і навіть польською мовами. І якою б його не говорили, ні звучання, ні суті це не змінює…

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%