Поліція затримала… поліцейського

Поліція затримала… поліцейського

Ківерцівський районний суд не взяв до уваги пояснень свідків у справі про адмінправопорушення, вчинене заступником начальника карного розшуку Олегом Занюком. За керування автомобілем у нетверезому стані та спробу втекти від наряду патрульної поліції горе-офіцер заплатить 10200 грн штрафу і рік не матиме права сідати за кермо.
Ця історія тягнеться з 5 листопада 2016 р., коли приблизно о 10.00 на трасі Устилуг-Луцьк-Рівне співробітники патрульної поліції Луцька помітили автомобіль «Мерседес», що виїздив з АЗС, при цьому не увімкнувши світлові покажчики повороту. Патрульні поспішили слідом за автомобілем-порушником… Врешті-решт, водій і пасажир зупинили автівку і спробували зникнути в лісі, де їх і затримали переслідувачі, закувавши в кайданки. Потім обох перевірили на вживання алкоголю та склали протокол про адмінпорушення.
 6 січня ц. р. суддя Ківерцівського райсуду Вікторія Корецька переглянула відеозапис події, наданий поліцейськими. А через 10 днів за клопотанням обвинувачуваного заступника начальника відділу карного розшуку Ківерцівського райвідділу поліції Олега Занюка заслухали свідків пригоди. 
«Вони плуталися у своїх поясненнях. Зокрема, Андрій Приймак, водій маршрутного таксі, який того вечора зустрів порушників на автозаправці, стверджував, що привітався з Занюком та Литвицьким, коли вони сиділи в автівці. Натомість Василь Литвицький, власник транспортного засобу, який готовий був взяти на себе вину, запізнився на засідання. Він прибув, коли суддя вже заслухала першого свідка і перейшла до дослідження доказів. Відтак, із Приймаком вони зустрілися на території АЗС до того, як вони сіли у бус. Литвицький не зміг обгрунтувати, чому Занюк вийшов із місця водія, а він сам із пасажирського. Також він не пояснив, чому не повідомив патрульним, що саме він, а не Занюк, є водієм транспортного засобу. Литвицький розповів, що він був тверезий, а про те, чи вживав алкоголь Занюк, йому не було відомо. «Зі мною він не пив», – стверджував свідок. На питання, чому тверезий водій транспортного засобу вирішив втікати від патрульних, коли ті запропонували під’їхати на Цуманський пост для встановлення особи Занюка, Литвицький відповів, що почув сирену і злякався», – розповіли про перипетії судового розгляду журналісти «Громадського. Волинь».
Дослідивши всі матеріали справи та заслухавши свідчення усіх її учасників, суддя Вікторія Корецька постановила визнати заступника начальника карного розшуку Ківерцівського відділу поліції Олега Занюка винним у керуванні транспортним засобом в нетверезому стані, зобов’язати сплатити штраф у розмірі 10200 грн та позбавити права кермувати транспортними засобами терміном на 1 рік. З Олега Занюка також стягнуть понад 200 грн судового збору. Обвинувачений правоохоронець, утім, має право оскаржити постанову суду в десятиденний термін.
Роман УСТИМЧУК.
На фото автора: Цуманський пост поліції, де й розгорнулася погоня за… поліцейським.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (225) - 44.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (145) - 28.9%