По Комарово «Ірода» водили

По Комарово «Ірода» водили

У с. Комарово Маневицького р-ну досі дотримуються різдвяно-новорічних традицій. 
Сільська бібліотекарка Ольга Мосюк розповідає, що на території їхнього села на Майдані жило багато поляків. У них була навіть власна польська школа, де працював один вчитель (імені якого ніхто не пам’ятає). Власне, це він приблизно в 1931-1932 роках віднайшов десь сценарій, за яким і досі ходить так званий Ірод: Смерть, три жидики, Чорт та колядники (разом їх 12). 
«Те, що зараз випало зі сценарію, але має своє право на життя: «Воїни відмовляються від Царя, бо він  вбив сина свого і сам мусить загинути. Опісля  виходить Смерть та бере Царя косою за шию і каже: «Думав Цар опанувати – я йду твою шию пиляти». Тоді Смерть забрала Царя з собою, а Чорт йшов і кричав: «Мені – душа! Мені – душа…». Бо це людина, яка багато прогрішила і душу можна тільки Чортові віддати. А позаду йшли жиди з торбами і кричали: «А мені шкурку потрібно». Бо його ж мали розчленувати. І нема – загинув Царь», – розповідає Ольга Прокопівна.
Спочатку вчитель розповсюдив цей сценарій серед своїх учнів, а пізніше за ним ходили й старші люди. «Ірод» славиться ще й тим, що за СCСР їм заборонялося колядувати і їх утискали  в цьому, проте попри все комарівці продовжували цю традицію.
Пані Ольга розповідає, що костюми, які були зроблені за того вчителя збереглися і до сьогодні. Проте існування самого вчителя вона стовідсотково підтвердити не може, адже було це давно і ніхто не знає, де правда, а де кривда. У дні Різдва в цьому селі і страшно, і смішно, але цікавість попри все.
Іванна СОЛОМАНЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (228) - 43.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (159) - 30.6%