В Одесі – «луцька мітла»

В Одесі – «луцька мітла»  Місце зустрічі змінити неможливо: другий сезон серіалу чи доля президентського «Межигір’я»?

Черговим керівником Одеської кіностудії віднедавна став... екс-депутат Луцької міськради Андрій Осіпов. Чого очікувати від юриста, який ніколи не мав стосунку до кінематографу, на новому поприщі і в офісі на березі Чорного моря? І яке завдання перед ним поставлене: відродити другу за потужністю та потенціалом вітчизняну кінофабрику чи перетворити її на банкрута?
ключові питання немає. В усякому випадку, з 11 січня ц. р.  виконувачем обов’язків голови правління ПрАТ «Одеська кіностудія» точно став саме Андрій Осіпов. У телефонній розмові з представником порталу «ВолиньPost»  він підтвердив цю інформацію, але детальніше прокоментувати ситуацію пообіцяв пізніше.

Андрій Осіпов, до речі, народився не на Волині, а в далекій і холодній російській Тюменській обл. –  у м. Зєльоноборск Совєтского р-ну. Згодом переїхав сюди, де з відзнакою закінчив юрфак ВНУ ім. Лесі Українки і створив сім’ю. З 2010 р. був депутатом Луцької міськради від партії «Батьківщина». Запам’ятався там великою кількістю нестандартних пропозицій, зокрема (при діючому Віктору Януковичу!) рекомендував націоналізувати «Межигір’я», щоб його ніхто не вкрав і не розграбував і щоб там завжди були резиденції всіх глав української держави. Побував Андрій Олексійович і на тривалому стажуванні в США...
Останнім часом займався активною юридичною практикою і навіть кілька разів виступав із правовими консультаціями на сторінках «Волинської газети». 

Його попередником на посаді керівника ПрАТ «Одеська кіностудія», до речі, від червня 2012 р. був киянин Андрій Звєрєв. А ще раніше  (у 2005-2009 рр.) її очолював нинішній гендиректор корпорації «1+1» Олександр Ткаченко, однокурсник лучанина, головного редактора «Волинської газети» Володимира Данилюка...
А загалом історію ця кінофабрика веде з далекого 1907 р., коли місцевий фотоаматор і бізнесмен Мирон Гросман почав знімати в Одесі кінофільми в студії «Мирограф». За 110 років діяльності кіностудія створила сотні чудових фільмів для різних поколінь. Пік розквіту припав на радянський період. Спочатку феноменальна картина «Вєсна на Зарєчной улице» (1956 р.), а потім і «Мєсто встрєчі ізмєніть нєльзя» (1979 р.) поставили «Одеську кіностудію» в один ряд із провідними гравцями на прибутковому та впливовому кіноринку. Але згодом настав період стагнації... Держава, яка володіє більшою половиною акції «Одеської кіностудії», та бізнесмен Сергій Тарута, який оперує рештою, ніяк не можуть напрацювати таку логіку розвитку підприємства, щоб воно перетворилося на флагмана кіноіндустрії.

Тож будемо сподіватися, що Андрієві Олексійовичу, якому в цьому році виповниться 40 років, вдасться оперативно вирішити всі проблеми економічного та творчого процесу та вивести «Одеську кіностудію» на нову орбіту розвитку. І якщо для цього йому буде потрібна кадрова підтримка з Луцька, то можна не сумніватися, що він її отримає з запасом...
Світлана КОМА.
На фото Світлани ДУМСЬКОЇ, прес-служби «Одеської кіностудії» та архіву: зовнішній вигляд кіностудії; Андрій Осіпов; легендарні фільми – «Вєсна на Зарєчной уліце» і «Мєсто встрєчі ізмєніть нєльзя».


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (205) - 45.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (121) - 26.9%