Системність замість компанійщини

Системність замість компанійщини

Сніг чистить техніка, а не вказівки чи доручення. Невдовзі це повинні відчути волинські дороги.
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман провів нараду з питань утримання та розвитку дорожньої інфраструктури, під час якої учасники обговорили питання підготовки до початку масштабної реконструкції і будівництва доріг у 2017 р.
«Зараз нам потрібно дуже швидко готуватися до початку масштабних будівельних робіт щодо ремонту, часткового ремонту, капітального ремонту, реконструкції, будівництва нових доріг, – наголосив Володимир Гройсман. – 3 квітня ми маємо бути повністю готові: тендери, гроші, закупівлі, – все має бути готово».
На жаль, жодна волинська автодорога до пріоритетних не потрапили: хоча в нашій області особливо розраховували на допомогу в ремонті дороги сполученням Нововолинськ-Володимир-Волинський, а також сподівалися на продовження реконструкції маршруту Луцьк-Рівне від межі Волині до адмінцентру сусідньої області. 
Натомість у центрі уваги Кабміну – магістраль, що з’єднує Львів із Одесою. Про це визначено на нараді під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з питань утримання та розвитку дорожньої інфраструктури.

«Що мене турбує: у нас зараз відсутня якісна система прибирання доріг. Тому будь-який снігопад – ДСНС починає допомагати вирішувати проблеми, хоча, по суті, «Укравтодор» має просто системно утримувати дороги, і тоді ситуація буде абсолютно контрольована. Треба змінювати технології, треба придбати нову техніку, треба підвищувати відповідальність, а вже ДСНС використовувати як допоміжні служби, які готові надати нам підтримку, якщо у нас справді вже аномальні снігопади», – визначив наступний пріоритет Прем’єр-міністр України.
Володимир Гройсман доручив збільшити ресурс на придбання нової техніки для зимового прибирання на 500 млн грн як додаток до 250 млн грн уже передбачених, – деталізував Департамент інформації та комунікацій із громадськістю Секретаріату КМУ.
«У нас недостатньо в країні техніки для якісного утримання доріг у зимовий період. Перше доручення – давайте збільшимо суму грошей на придбання нової техніки для зимового прибирання до 750 млн грн. Єдине, що нам потрібно подивитися – те, щоб ця техніка максимально вироблялася в Україні – це робота для людей, місцева економіка і так далі».
У нараді під головуванням Прем’єр-міністра взяли участь віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон, голова правління ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», в. о. голови Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак, голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін.
Таким чином, на урядовому рівні чітко усвідомили, що методом авралу прибирати дороги від снігопадів – це практика позавчорашнього дня. Лише придбавши достатню кількість нової техніки і забезпечивши її достатнім ресурсом паливно-мастильних матеріалів, можна забезпечити європейський рівень утримання автошляхів.
Будемо сподіватися, що хоча б якась дещиця з 750 млн грн асигнувань буде використана і для потреб волинських дорожників.
Сергій ШРАМЧУК.
На фото Ольги КОНОНЧУК і прес-служби КМУ: Володимир Гройсман під час наради з дорожниками; смертоносна дорога між Нововолинськом і Володимиром-Волинським.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%