Сторінками минулого

Сторінками минулого

90 років тому
Опозиційні депутати
Під час виборів у гмінні ради 1927 р. переважна більшість жителів Маневич бойкотувала їх: з 450 осіб, які мали право голосу, прийшло лише 120, що дозволило польським властям провести в раду своїх депутатів... А в Городку, завдяки правильно проведеній роботі «Сельроба» і «Просвіти» з 14 членів гмінної ради 10 були кандидатами від «Сельроба». Такого успіху було досягнуто всупереч всім намаганням влади та гмінного виборчкому провести до ради представників панівної польської верхівки».
(«Сельроб», 1927 р.).
50 років тому
Колгоспні привілеї
«Колгосп ім. Кірова, створений у 1948 р. у с. Литовеж, згодом об’єднав довкола себе 2 інших господарства, і разом із Іваничівським районом у лютому 1951 р. він вступив у соціалістичне змагання з Броницьким районом Московської обл... Тут запровадили звання «Почесний хлібороб», яке надається загальними зборами колгоспників за поданням правління. Трудівники, удостоєні цього звання, мають пільги. Вони одержують підвищену пенсію (на 25%), безплатно користуються електроенергією, відвідують вистави і кінофільми, забезпечуються паливом і путівками в будинок відпочинку, дістають передплату на 2 газети і 1 журнал на рік».
(«Радянська Волинь», 1967 р.).
15 років тому
Головиху – до суду
«Прокурором Горохівського району порушена кримінальна справа за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 167 КК України (в редакції Закону від 1960 р.) відносно Смолявської сільської голови, яка внаслідок недбалого ставлення до своїх службових обов’язків у 1998 р. передала без рішення сесії та без укладення договору оренди ВУ ЗАТ «Електро» 34 га земель резерву».
(«Досвітня зоря», 2002 р.).
5 років тому
Кварцяний і Міледі
Підсумовуючи підсумки чемпіонату, в розмові з журналістом газети «Спорт-Експрес» головний тренер луцької «Волині» Віталій Кварцяний на запитання, з ким би хотів опинитися в одному купе вагону, відповів: «З Мілен де Монжо. З тією, яка грала Міледі в «Трьох мушкетерах», старому англо-франко-італійському фільмі».
(«Волинська газета», 2012 р.).
На фото з архіву: Мілен де Монжо у ролі Міледі.
Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (67) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (204) - 45.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (118) - 26.6%