«Кактус» і «Миша» генерала Матіоса

«Кактус» і «Миша»  генерала Матіоса

Хто підсунув пройдисвіта в помічники-консультанти народного депутата?
Генерал-лейтенант юстиції Анатолій Матіос на початку року закликав «просинатися всіх борців із корупцією». Підстава – більш ніж вагома: військова прокуратура Львівського гарнізону на підставі матеріалів та спільно з Управлінням захисту економіки у Львівській області ДЗЕ Національної поліції затримала «на гарячому» за вимагання та отримання хабара в розмірі 140 тис. грн. помічника-консультанта народного депутата з Луцька від фракції «Народний фронт» Юрія Савчука. 
Наш земляк-парламентар одразу заявив, що  Петро Яремчук лише кілька днів перед затриманням подав документи на отримання посвідчення помічника-консультанта і проходив випробувальний термін... 
За версією Анатолія Матіоса, події розвивалися так:
«Хабара помічник нардепа вимагав від приватного підприємця за не створення перешкод при будівництві багатоквартирного житлового будинку для того, щоб не направляти депутатських запитів до правоохоронних та контролюючих органів. Помічника нардепа затримано у порядку ст. 208 КПК України.  Хабар виявлений та вилучений у повному обсязі під час проведення огляду місця події». 
«Зустрілися вночі, біля бару в одному зі спальних районів. До цього помічник народного депутата повідомив місцевому підприємцю, що до нього звернулася громадська організація з пропозицією провести перевірку можливих порушень під час спорудження житлових будинків. Помічник повідомив, що він може це звернення не передавати народному депутатові і не ініціювати депутатські звернення з вимогою здійснити перевірку правоохоронними та контролюючими органами», – деталізували «Подробности» з посиланням на військового прокурора Львівського гарнізону Владислава Савінця. 
Щоправда, особа бізнесмена, який може здійснювати у Львові та інших містах України незаконне житлове будівництво, не розголошується. Так само й не зрозуміло, чому за цю справу взялася саме Військова прокуратура, а не звичайна? В усякому випадку, ніхто з цих фігурантів до армії чи правоохоронних органів ніякого стосунку не має... Може, йдеться про зіткнення різних бізнес-інтересів, за якими стоять різні представники владної верхівки?
Як би там не було, але Юрій Савчук, який і справді не має жодного стосунку до цих «масок-шоу», не став ховатися від журналістів і одразу прокоментував те, що сталося з «новоспеченим» помічником.
 «Про це затримання я дізнався сьогодні вранці. Петро Яремчук був прийнятий за документами до мене помічником лише 26 грудня 2016 р. Він ще не отримав від мене посвідчення помічника народного депутата. Хочу сказати, що перед законом всі рівні, тому цей чоловік, в разі доведення його злочину, повинен бути покараний», – прокоментував колегам із каналу «112» Юрій Савчук, додавши, що підозрюваний проходив випробувальний термін на один місяць.
Юрій Петрович також висловив глибоке здивування щодо поведінки Петра Яремчука:
«Я цю людину бачив на Майдані, ми спілкувалися, у нас було знайомство. Але про роботу мова не йшла. Він попросився на роботу, у мене була вакансія. Прийняв його з випробувальним терміном. Я навіть на той момент ще не бачив напрямку, що йому можна було б доручити в роботі. З мого боку ніяких дій не буде. Є правоохоронні органи, нехай вони займаються цим і передають справу до суду». 
Слід зауважити, що на постійній основі як помічники-консультанти в Юрія Савчука оформлені 4 особи. На громадських засадах – 15, в тому числі і як мінімум троє волинян.
А от 39-річний Петро Яремчук, схоже, пост помічника-консультанта «освоїв» усерйоз і надовго, і йому без різниці, яку політичну силу представляє парламентар. Головне – «корочка», «ксива», «мандат»…
У Верховній Раді України 4 скликання він допомагав Володимиру Зубанову («За єдину Україну!»), потім був помічником-консультантом нардепів Михайла Павловського («Блок Юлії Тимошенко»), Василя Пазиняка («Батьківщина», 7 скликання), Олега Мусія (самовисування), Павла Пинзеника і Віктора Романюка («Народний фронт»). 

Крім цього, Петро Васильович і досі числиться головою Львівської облорганізації Християнсько-Демократичної партії України, хоча на персональній сторінці в одній із соцмереж вказує, що постійно мешкає в Києві.
Що дно у нього подвійне, засвідчив і один із його попередніх «працедавців», Олег Мусій.
«Він у мене 2 роки тому кілька місяців працював помічником на громадських засадах... Навіть не дивуюся, що його затримали за якісь неправомірні дії, бо мені вистачило двох місяців, щоб зрозуміти: ця людина – повний пройдисвіт. Причиною звільнення стали його пропозиції брати участь у якихось схемах з кадрових призначень, у якихось контрактах. Звичайно, це мене обурило, і його звільнили», – розповів порталу «Фраза» Олег Мусій.
Що ж, не всі такі мудрі, як екс-нардеп і міністр охорони здоров’я України. Бо в друзях Петра Яремчука в одній із соцмереж є чимало відомих на Волині політиків...
Підсумовуючи результати спецоперації щодо Петра Яремчука, Головний військовий прокурор Анатолій Матіос дозволив собі ще й пожартувати:
«Резюме одне: проїв/пропив помічник нардепа на свята всі свої статки – хоч і коловся «кактус», а миша все одно його зжерла».
Як події розвиватимуться далі, покаже найближче майбутнє.
Сергій ШРАМЧУК.
На фото Анатолія МАТІОСА: Петро Яремчук на персональній сторінці в соцмережах; під час затримання підозрюваного у вимаганні та отримання 140 тис. грн.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%