Капітан-лісоруб

Капітан-лісоруб

Начальника полігону однієї з військових частин, що дислокується на Волині, затримала за хабарництво Служба безпеки України спільно з військовою прокуратурою та поліцією. У час, коли вся країна напружує останні зусилля для перемоги у війні з російсько-терористичними окупантами на Донбасі, цей «тиловий щур» налагодив цілу систему збуту деревини та нищення лісу, який мав охороняти.
Суть злочинної діяльності капітана була простою: він систематично вимагав гроші у ділків за незаконний дозвіл на вирубку лісу на ввіреній території.
«Правоохоронці затримали здирника на робочому місці під час одержання чергової частини хабара у розмірі 10 тис. грн. Раніше оперативники спецслужби задокументували ще 2 факти отримання ним неправомірної вигоди», – деталізувала керівник прес-служби УСБУ у Волинській області.

Відтак, розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії. Вони, вочевидь, допоможуть з’ясувати не лише коло спритників, які незаконно використовували крадену деревину, але й, цілком можливо, інших адресатів, куди капітан міг передавати значну частину хабарів.
І хоча прес-служба УСБУ не деталізує, на якому саме полігоні донедавна служив ласий на дармові гроші капітан, вочевидь, ідеться про гігантську територію на Ковельщині біля с. Поворськ. На цій ділянці волинської землі військові тренуються в артилерійських стрільбах і бомбометаннях вже понад 80 років. Спочатку тут облаштували полігон для солдатів Війська Польського, а після війни секретний об’єкт перейшов у відання Міністерства оборони України. 

В командування військової частини, яка зобов’язана охороняти полігон, вже давно склалися напружені стосунки з місцевим населенням, яке намагається потрапити на заборонену територію як мінімум із двома цілями: по-перше, збирати гриби та ягоди; по-друге, діставати з-під землі боєприпаси, які не здетонували, щоб у подальшому збути на металобрухт. 
Бували випадки й незаконного зрізування дерев, але щоб саме командування поставило крадіжки державної деревини – це щось новеньке…
Сергій ШРАМЧУК.
На фото автора, Ірини ВОРОБЕЙ, прес-служби УСБУ: «Су-24» перед вильотом на бомбометання; горе-капітан із вилученим у нього хабарем; інформаційний стенд на в’їзді на полігон.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%